/  / Wolno i bez nerwów

Wolno i bez nerwów

SJR|
null
© Renault
null

Wiedząc, że na początku listopada ruch na ulicach tradycyjnie będzie wzmożony, warto wyjechać wcześniej niż wskazuje na to czas potrzebny na przebycie tej samej drogi w innym terminie. Dobrze też sprawdzić, jakie zmiany w organizacji ruchu zostały wprowadzone przy docelowym cmentarzu.

"Korki przy dojeździe czy problemy z parkowaniem potrafią wyprowadzić kierowców z równowagi i doprowadzić do nieracjonalnych i niebezpiecznych zachowań czy parkowania w niedozwolonych miejscach - mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault. "Warto zachować spokój".

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na trzeciego, jazda po poboczu. To tylko niektóre z zachowań kierowców, możliwe do zaobserwowania w dniu Wszystkich Świętych. "Prowadzący samochody próbują nadrobić stracony czas, przez co rozwijają nadmierną prędkość - ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
 
Na zachowanie kierowców duży wpływ mają pasażerowie. "Nie powinni denerwować prowadzącego czy wywierać presji na jak najszybsze dotarcie do celu - dodają trenerzy.

Gdy pasażerami są dzieci, należy zaplanować częstsze postoje i zapewnić najmłodszym zajęcie podczas jazdy. "Dla maluchów warto zabrać zabawki, ale najlepiej takie, które są miękkie i nie wyrządzą nikomu krzywdy, gdy np. samochód nagle zahamuje - radzą specjaliści.
 
Często w czasie podróży w tym okresie roku w większości samochodów znajduje się po kilku pasażerów, co może prowadzić do dużej liczby poszkodowanych, jeśli dojdzie do wypadku. "Trzeba opanować emocje, a prędkość dostosować do przepisów oraz panujących warunków atmosferycznych - podkreślają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane