/  / Wodorowa Toyota Mirai w Warszawie

Wodorowa Toyota Mirai w Warszawie

null
© Toyota
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Toyota Mirai – czyli pierwszy seryjny samochód napędzany wodorem – w Polsce! Auto będzie można zobaczyć na targach Fleet Market 2015 w Warszawie.

Toyota Mirai ma szansę stać się punktem zwrotnym w historii światowej motoryzacji. Pierwszy masowo produkowany samochód zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi nie emituje spalin, tylko czystą wodę. Tankowanie paliwa trwa 3 minuty i zapewnia zasięg do maksymalnie około 550 km.

Toyota Mirai jest już dostępna dla klientów w Niemczech, Danii i Wielkiej Brytanii, a także w Japonii oraz w Stanach Zjednoczonych.

155 koni i 335 Nm momentu obrotowego
Zespół ogniw paliwowych Toyoty osiąga maksymalną moc wyjściową 155 KM. Moment obrotowy rośnie natomiast do 335 Nm. Sprawność wytwarzania energii elektrycznej została zwiększona przez zastosowanie drobno-otworowych kanałów przepływowych 3D, zapewniających równomierne wytwarzanie energii elektrycznej na powierzchni ogniw, kompaktową konstrukcję, wysoką wydajność i gęstość mocy na poziomie 3,1 kW/L.Do zobaczenia na Fleet Market 2015
Toyotę Mirai – podobnie jak szereg premier motoryzacyjnych innych marek – będzie można zobaczyć już 24 listopada podczas targów Fleet Market 2015. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Expo XXI, ulica Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane