/  / Starcie Subaru Impreza vs Mitsubishi Lancer

Starcie Subaru Impreza vs Mitsubishi Lancer

SJS|
null
© SJS
nullnullnull

15 marca na torze "Kielce" odbędzie się impreza dla posiadaczy i użytkowników najmocniejszych modeli Subaru Impreza oraz Mitsubishi Lancer. Utrzymana w konwencji rywalizacji, będzie miała charakter happeningu, spotkania pasjonatów legendarnych modeli samochodów.

Idea imprezy została oparta na odwiecznej rywalizacji znanej z rajdowych tras całego świata. W założeniu będzie to pierwsza z organizowanych co roku imprez tego typu.

Naprzeciw siebie stanie grupa łącznie 40 posiadaczy legendarnych samochodów (po 20 z każdej ze stron). W tej rywalizacji wezmą udział właściciele wyłącznie turbodoładowanych modeli Subaru Impreza (GT, WRX, WRX STI) oraz Mitsubishi Lancer EVO. Modeli od wielu lat rywalizujących ze sobą na rajdowych trasach całego świata. Dwóch odmiennych, a zarazem tak podobnych koncepcji aut, które w swych cywilnych odmianach elektryzują osiągami nie tylko pasjonatów rajdów.

Udział w rywalizacji
Znając podejście posiadaczy Subaru oraz Mitsubishi do swoich samochodów – coś więcej niż środek lokomocji – rzadko spotyka się auta seryjne, bez jakichkolwiek modyfikacji. Z tego powodu wspólnie z partnerem technicznym wydarzenia (firma 4Turbo) zdecydowano się na przeprowadzenie rywalizacji w dwóch klasach:
- Stock (samochody z oponami posiadającymi homologację drogową)
- Outlow (samochody z oponami wyczynowymi bez homologacji drogowej)

Program spotkania
Zakłada on po trzy przejazdy każdego z trzech odcinków specjalnych wytyczonych na torze. Każdy z uczestników uzyska zatem 9 czasów, które następnie sumowane będą w klasyfikacji indywidualnej, jak i zespołowej. Aby nie rozpalać dodatkowo "wyścigu zbrojeń" wśród uczestników, za oficjalnego zwycięzcę starcia uważany będzie najlepszy zawodnik z klasy Stock. Otrzyma puchar przechodni oraz prawo jego obrony w kolejnej, planowanej na przyszły rok imprezie tego typu.

W ten sposób jako organizator Szkoła Jazdy Subaru pragnie promować technikę jazdy, a nie profesjonalnie przygotowane do sportu samochody. Do klasyfikacji zespołowej zaliczane będą czasy najszybszych 15 uczestników z każdej ze stron.

godzina 08:30-09:30
Rejestracja uczestników, badanie techniczne pojazdów wspólnie z 4Turbo
godzina 09:30-10:00
Powitanie uczestników, omówienie zasad bezpieczeństwa na torze, szkolenie teoretyczne
godzina 10:00-13:00
Próby sportowe z użyciem fotokomórki OS1, OS2
godzina 13:00-13:45
Przerwa techniczna
godzina 13:45-16:00
Próby sportowe z użyciem fotokomórki OS2, OS3
godzina 16:00-16:30
Pamiątkowe zdjęcie, ogłoszenie wyniku rywalizacji, ceremonia dekoracji zwycięzców

Przewidywane zakończenie spotkania to godzina 16:30.

Lista startowa
W niemal 20-letniej działalności Szkoły Jazdy Subaru szkolono niezliczoną wręcz ilość osób dosiadających przeróżnych modeli zarówno Subaru Impeza, jak i Mitsubishi Lancer. Zainteresowanie klientów a także renoma Szkoły Jazdy Subaru na rynku szkoleniowym w Polsce sprawiły, że lista startowa została wypełniona praktycznie w przeciągu kilku tygodni.

Mówi Ireneusz Dancewicz, kierownik działu szkoleń Szkoły Jazdy Subaru: "Który z tych samochodów jest lepszy? Który z nich wygra rywalizację? Oczywiście w znacznej mierze będzie to zależało od kierowców. Niejednokrotnie mocno zmodyfikowane samochody cywilne uczestników sprawiają, że ciężko będzie znaleźć dwa dokładnie takie same modele. Dlatego też bardziej niż na samych wynikach postanowiliśmy skupić się na klimacie imprezy, integrując obydwie grupy, dając pretekst do spotkania w miłej atmosferze. Najważniejsza zatem będzie dobra zabawa i przyjemności z rywalizacji w duchu fair-play. Nie zapominając także o możliwości doskonalenia techniki jazdy w bezpiecznych warunkach".

Koszt uczestnictwa w imprezie wynosi 290 zł brutto.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane