/  / Wielki pojedynek w klasie średniej

Wielki pojedynek w klasie średniej

null
© Ford
null

Rok 2014 zapowiada się jako starcie dwóch bardzo ważnych nowości w europejskim segmencie D: naprzeciw siebie staną bowiem wyczekiwany od dłuższego czasu Ford Mondeo po zmianach generacyjnych oraz zupełnie nowy Volkswagen Passat, zaprojektowany w oparciu o modułową konstrukcję MQB.

Ford zapowiada, że model Mondeo nowej generacji wejdzie do sprzedaży na rynku europejskim pod koniec przyszłego roku. Wzorem swoich poprzedników, auto oferować ma szereg ciekawych i wyróżniających się w segmencie rozwiązań takich jak np. wielokrotnie nagradzany silnik benzynowy 1.0 EcoBoost 125 KM. Pojawi się też konstrukcja EcoBoost o pojemności 1,5 litra, z której kierowca będzie mógł wykrzesać moc 150 lub 180 KM.

Atutami gamy nowego Mondeo będzie również dostępność w gamie produktowej napędu Hybrid Electric Vehicle, pierwsze w segmencie adaptacyjne reflektory wykonane w całości w technologii LED, a także unikalne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa jazdy takie jak pompowane pasy dla pasażerów siedzących z tyłu, których zadaniem jest w razie wypadku zmniejszenie ryzyka obrażeń głowy, szyi i klatki piersiowej podróżujących.

Nowości rynkowe 2014

Ważnym elementem oferty produktowej modelu z niebieskim owalem na masce będzie pozycjonowana wyżej wersja Ford Mondeo Vignale, której można spodziewać się na rynku w pierwszych miesiącach roku 2015 (patrz TUTAJ).

Miejscem produkcji nowego Mondeo będą zakłady Ford Motor położone niedaleko hiszpańskiej Walencji, a nie jak dotychczas belgijska fabryka Genk, która znajduje się w stanie likwidacji. To właśnie z tego powodu start nowego Mondeo na rynku europejskim jest opóźniony. Amerykański odpowiednik samochodu, czyli nowy Ford Fusion, już od dłuższego czasu jest do kupienia za Oceanem i może pochwalić się dynamicznymi wzrostami sprzedaży.

Z kolei według informacji uzyskanych przez IBRM Samar, Niemcy kończą prace nad modelem Volkswagen Passat nowej generacji. Publiczność będzie miała okazję zobaczyć nowego VW Passata podczas tegorocznej wystawy motoryzacyjnej w Paryżu. Ciekawa informacja jest taka, że Passat zaprezentuje się od razu w dwóch wersjach nadwoziowych: jako limuzyna oraz kombi.

Do debiutu rynkowego nowego VW Passata w polskich salonach zostało jeszcze sporo czasu, jednak wydaje się, że klienci mogliby zacząć składać zamówienia jeszcze w roku 2014.

Przypomnijmy, że kolejny ważny gracz w europejskim segmencie D, czyli Opel Insignia, niedawno przeszedł zmiany modernizacyjne. Według wiarygodnych źródeł pochodzących z prasy niemieckiej, zupełnie nowa Insignia, od strony stylistycznej inspirowana studium Monza z wystawy IAA Frankfurt 2013, będzie gotowa do premiery w drugiej połowie roku 2016.


Autor: Rafał Żaglewski
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane