/  / Wielka inwestycja dla nowego MINI

Wielka inwestycja dla nowego MINI

Spółka|
null
© MINI
null

W ubiegłym tygodniu szefowie BMW Group zapowiedzieli realizację inwestycji o łącznej wartości około 500 mln funtów, która towarzyszyć będzie uruchomieniu w Wielkiej Brytanii produkcji modelu MINI trzeciej generacji.

Jak zapowiedzieli niedawno przedstawiciele BMW Group, w ciągu najbliższych trzech lat koncern przeznaczy kwotę łącznie około 500 mln funtów w związku z planami uruchomienia w fabryce MINI w Oksfordzie produkcji modelu MINI trzeciej generacji.

Dzięki temu projektowi łączna wartość inwestycji, jakie przeznaczyła dotychczas grupa na rozbudowę bazy produkcyjnej działającej w Wielkiej Brytanii od roku 2000, wynosić będzie już około 1,5 mld funtów.

Tutaj przeczytać można o modelu MINI Coupe, który już niedługo będzie miał swoją premierę w ostatecznej wersji produkcyjnej. Kolejna nowość (MINI Roadster) spodziewana jest natomiast w roku 2012.

Dodajmy, że również w ubiegłym tygodniu nowe inwestycje w Wielkiej Brytanii zapowiedział Nissan, który chce w tym kraju produkować model Qashqai nowej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane