/  / Wieczorna Gala VW

Wieczorna Gala VW

Bogusław Korzeniowski|
null
© Bogusław Korzeniowski
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Wieczorem przed rozpoczęciem dni prasowych podczas najważniejszych imprez wystawienniczych Grupa Volkswagen zaprasza pewną grupę dziennikarzy na specjalnie przygotowany show. Prezentuje wówczas wszystkie nowości, które będą miały swą premierę dzień później.

Ponieważ tegoroczne targi samochodowe są organizowane w Niemczech (jesienna impreza wystawiennicza jest naprzemiennie w Paryżu lub Frankfurcie), dominację w grupie przejęły Audi i Volkswagen. Oczywiście Skoda, Seat, Bentley, czy Lamborghini także pokazywały swe nowości, ale największe zainteresowanie zwróciły Audi i Volkswagen.

Firmy te zaprezentowały Audi A5 po liftingu, Audi Q3, Audi A6 Avant, oraz nowe modele S z wyposażeniem z najwyższej sportowej półki, a także model VW Beetle i VW Up.

Tak wygląda nowy Volkswagen up!

O ile delikatna zmiana kreacji jednego z najpiękniejszych samochodów coupe (sam stylista Walter de Silva powiedział kiedyś, że jest to jego najpiękniejsze dziecko), czy wprowadzenie wersji kombi w Audi A6 są interesujące głównie dla wielbicieli Audi, to nowe Q3 jest wydarzeniem dla całego motoryzacyjnego świata.

Po BMW, mającego w ofercie model X1, to drugi „producent luksusu” widzący w tej niszy rynkowej duże zyski. Na ile uda się przekonać klientów BMW, że Audi jest lepszy zobaczymy wkrótce. Ważne jest to tym bardziej, że Mercedes, trzeci z producentów luksusu, także przygotowuje w tej klasie nowy model.

Audi Q3 w zbliżeniu

W przypadku Volkswagena przygotowano dwa modele i obydwa nawiązują do protoplasty rodu – VW Käfer (znanego u nas jako garbus). Model Bettle (Käffer po niemiecku, a Bettle po angielsku znaczy chrząszcz) ma być spadkobiercą idei pierwszego „samochodu dla ludzi”. Starano się więc uwypuklić w nim wszystkie cechy tamtego modelu jak uniwersalność, poręczność i użyteczność. Nie zapomniano także o legendarnym kształcie, chociaż ten został nieco skorygowany przez wymogi konstrukcyjne i aerodynamiczne.

Skoda prezentuje koncept nowego modelu

Drugim pojazdem, nawiązującym do modelu Käfer, jest VW Up. Model ten jest odpowiedzią na zapotrzebowanie samochodu popularnego w XXI wieku. Jego celem nie jest przekonanie jeżdżących Passatem, Golfem a nawet Polo, iż jest to model najlepszy. Jest on raczej dodatkiem do rodzinnego parku samochodowego, jako idealny model dla dojeżdżających do szkoły, pracy, czy na zakupy.

Więcej o modelach napiszemy wkrótce, bezpośrednio z targów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane