/  / Warszawa wróci na polskie drogi?

Warszawa wróci na polskie drogi?

null
© Nowa Warszawa/fot. Łukasz Giza
nullnullnull

To nie prima aprilis! Trwają prace nad stworzeniem prototypu nowej Warszawy. Obecnie wykonano 70% pojazdu, a już wkrótce rozpoczną się pierwsze testy drogowe w kamuflażu.

29 sierpnia w Galerii Handlowej wrocławskiego Sky Tower odbyła się prezentacja ukończonego modelu New Warsaw. Pojazd, nawiązujący do kultowej Warszawy 223, to połączenie technologii XXI wieku oraz retrodesignu legendy polskiej motoryzacji.

Model New Warsaw, prezentowany w skali 1:1, wykonano z włókna szklanego. Projekt wyposażono w oryginalne detale, m.in. koła o rozmiarze 22", reflektory LED, stalowy grill oraz końcówki wydechu.

Równolegle do modelu powstaje prototyp New Warsaw. Jak ujawniają pomysłodawcy przedsięwzięcia, samochód jest budowany na bazie BMW M5, w oparciu o najwyższej klasy materiały. W klasycznej bryle auta zostaną wykorzystane elementy wyprodukowane przy pomocy nowoczesnych rozwiązań technologicznych, m.in. drukarki 3D.


Nadwozie New Warsaw będzie wykonane ręcznie, z użyciem kevlaru i włókna węglowego. Samochód zostanie wyposażony w silnik o mocy ponad 600 koni mechanicznych oraz maksymalnie odciążony. Jego waga nie przekroczy 2000 kg. Obecnie wykonano 70% pojazdu.

"Inicjatywą przewodnią projektu New Warsaw jest połączenie innowacyjności pojazdu na miarę XXI wieku z retrodesignem charakterystycznym dla jej kultowej poprzedniczki. Samochód swoim wyglądem, wyposażeniem i wykonaniem przewyższy luksusowe marki aut z całego świata - zapewnia Michał Koziołek, twórca i projektant New Warsaw.

Samochód powstaje w ramach inicjatywy New Warsaw i firmy About-S. Zespół projektantów i konstruktorów modelu tworzą: Michał Koziołek, Michał Puchalski, Adam Mally, Łukasz Myszyński, Dawid Ozga, Jacek Śniadecki, Jacek Bodziony oraz Zbigniew Żelazny.

W realizację ich pomysłu zaangażowały się polskie firmy, wspierając przedsięwzięcie reklamą, finansowo, w formie przekazanych części, a także poprzez pomoc przy wykonaniu poszczególnych elementów pojazdu.

New Warsaw będzie można oglądać w Sky Tower do 17 września. Sponsorem głównym projektu jest Getin Bank.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane