/  / Wakacyjnych obniżek ciąg dalszy

Wakacyjnych obniżek ciąg dalszy

e-petrol.pl|
null
null

Ceny paliw na stacjach spadają kolejny tydzień z rzędu. Dzięki obniżkowej serii, która trwa od początku lipca, w połowie wakacji koszt tankowania oleju napędowego jest na najniższym w tym roku poziomie. Głębiej do portfeli znowu sięgają za to kierowcy tankujący autogaz.

W mijającym tygodniu odnotowaliśmy dwugroszowy spadek cen 95-oktanowej odmiany benzyny, która kosztuje obecnie 5,41 PLN/l. Tej samej skali obniżkę widać w przypadku oleju napędowego i litr tego paliwa to średnio w Polsce wydatek rzędu 5,27 PLN. Warto zaznaczyć, że w tym roku tankowanie diesla nie było tańsze. Jednym paliwem, które zdrożało na początku sierpnia jest LPG. Podwyżka sięgnęła aż 8 groszy i średnia cena autogazu w Polsce to obecne 2,65 PLN/l.

Na paliwowej mapie Polski w tym tygodniu wyróżnia się województwo śląskie, gdzie najtaniej zatankujemy zarówno benzynę bezołowiową 95, jak i olej napędowy. Ta pierwsza kosztuje średnio na Śląsku 5,35 PLN/l, a diesel jedyne 5,17 PLN/l. Na przeciwległym biegunie jest Pomorze Zachodnie gdzie litr popularnej 95-tki kosztuje 5,46 PLN, a oleju napędowego 5,37 PLN.  

Katowice, stolica woj. śląskiego, jest  tym miastem wojewódzkim, w którym najmniej zapłacimy za diesla – jedyne 5,16 PLN/l. Benzyn najtańsza jest za to we Wrocławiu. Jej 95-oktanowa odmiana kosztuje w stolicy Dolnego Śląską 5,33 PLN/l. Drogo jest w Szczecinie, gdzie średnia cena oleju napędowego wynosi rekordowe w tym tygodniu 5,39 PLN/l, i Olsztynie, w którym benzyna kosztuje aż 5,49 PLN/l.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane