/  / Wakacyjne trasy ostatniej szansy

Wakacyjne trasy ostatniej szansy

Korkowo.pl|
null
null

Okres urlopowy jest właśnie na ostatniej prostej. Końcówka sierpnia to dobry moment, aby wreszcie wziąć kilka dni wolnego i ruszyć w Polskę. Trzeba w końcu nabrać energii przed jesienią. Gdzie warto skierować swoje kroki, aby na urlop dotrzeć w jak najkrótszym czasie?

Sprawdzili to specjaliści z serwisu Korkowo.pl.

Jeśli ktoś ma do dyspozycji tylko kilka dni urlopowych, to zwykle chce je w pełni wykorzystać na relaks, a nie kierowanie pojazdem. Dlatego planując podróż warto zwrócić uwagę na to, aby miejsce docelowe nie było zbytnio oddalone od punktu startowego, jakim zwykle jest dom.

"To, gdzie opłaca nam się jechać na wakacje, zależy od miasta, w którym mieszkamy - mówi Katarzyna Florkowska z serwisu Korkowo.pl "Ponieważ nie ma tu uniwersalnej recepty, zdecydowaliśmy się przeanalizować sytuację mieszkańców z pięciu dużych polskich miast".

Od początku trzeba też liczyć się z tym, że nawet pod koniec wakacji trasy do popularnych miejscowości wypoczynkowych mogą być zatłoczone.

Warszawa na Mazurach, ale nie tylko
Mieszkańcy stolicy, którzy chcą jak najszybciej dotrzeć na urlop, powinni rozważyć podróż na Mazury. Dotarcie do Mikołajek to kwestia około 3,5 godziny, w trakcie których przejechać trzeba około 222 km. Jeśli ktoś może pozwolić sobie na nieco dłuższą podróż, to może warto odwiedzić Beskidy. Trasa na linii Warszawa-Krynica to 382 km, na pokonanie których trzeba liczyć już około 6 godzin.

Dla Łodzi i Wrocławia - góry
Turyści z Łodzi najszybciej mogą dostać się w góry: dojazd do Żywca to kwestia 3,25 godziny (267 km). Trasa do Kudowy Zdroju jest już nieco dłuższa i liczy sobie 335 km, które pokonuje się w około 4,50 godziny.

W lepszej sytuacji są mieszkańcy Wrocławia, a przynajmniej ci z nich, którzy marzą o górskich wycieczkach. Dotarcie do Jeleniej Góry czy Bystrzycy Kłodzkiej to kwestia niecałych 2 godzin i pokonania nieco ponad 100 kilometrów.

Poznań nad morze, a Olsztyn...
Poznaniakom najbardziej opłaca się ruszyć nad morze. Do Kołobrzegu można dotrzeć już po około 4 godzinach jazdy (do pokonania mamy wówczas mniej więcej 252 km). Nieco więcej czasu należy zarezerwować sobie na dojazd do Świnoujścia: trasę do tego miasta, liczącą 322 km, przejeżdża się średnio w 4,5 godziny.

Ci mieszkańcy Olsztyna, dla których czas jest towarem deficytowym, mogą zawsze zdecydować się na odwiedzenie Mazur. Podróż do Mrągowa potrwa tylko niecałą godzinę, w trackie której do przejechania będzie nieco ponad 60 km. Szczęście sprzyja też tym, którzy marzą o plażowaniu: dojazd do Gdańska to kwestia trochę ponad dwóch godzin i przejechania 167 km.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach.

Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik oraz Flotis Mobile umieszczonych w pojazdach poruszających się po Polsce w dniach 28-29 sierpnia.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane