/  / Wadliwy diesel w Mitsubishi Pajero

Wadliwy diesel w Mitsubishi Pajero

UOKIK|
null
© Mitsubishi
null

Na polskim rynku ogłoszono właśnie dwie akcje serwisowe, których zadaniem jest wyeliminowanie możliwych usterek fabrycznych w modelu Mitsubishi Pajero.

Pierwsza akcja serwisowa dotyczy ewentualnej wady układu rozrządu, która może pojawić się w egzemplarzach Mitsubishi Pajero rok modelowy 2007-2014, wyposażonych w silnik wysokoprężny 4M41 o pojemności 3,2 litra. Według ustaleń producenta, występuje tu ryzyko uszkodzenia lub zablokowania się napinacza łańcucha rozrządu, co objawia się hałaśliwą pracą układu rozrządu. W skrajnym przypadku może dojść do zerwania łańcucha rozrządu i uszkodzenia silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 1 038 sztuk Pajero (patrz TUTAJ).

W ramach obsługi posprzedażnej producent przewidział wymianę napinacza na nowy, zmodyfikowany oraz weryfikację układu napędu rozrządu, a w razie konieczności wymianę uszkodzonych podzespołów układu napędu rozrządu w samochodach objętych akcją.

Z kolei wybrane egzemplarze Pajero rok modelowy 2011-2014, w których zamontowano silnik 3.2 diesel spełniający normę emisji spalin Euro 5 (filtr DPF), z powodu nieprawidłowego oprogramowania sterownika wtrysku powodującego zbyt szybkie nagromadzenie się sadzy, może dojść do zapełnienia się filtra cząstek stałych. To może objawiać się obniżoną mocą silnika, słabszym przyspieszeniem, a w skrajnej sytuacji zgaśnięciem jednostki i brakiem możliwości ponownego jej uruchomienia.

Sytuacja taka może być sygnalizowana świeceniem się kontrolki ostrzegawczej "sprawdź układ DPF".

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 193 samochody Mitsubishi (patrz TUTAJ).

Producent przewidział w tym wypadku aktualizację oprogramowania sterownika wtrysku w samochodach objętych akcją, przeprowadzenie regeneracji filtra DPF, a w przypadku jego całkowitego zapełnienia – wymianę elementu na nowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane