/  / Wadliwe Renault Clio

Wadliwe Renault Clio

UOKIK|
null
© Renault
null

Generalny importer marki Renault w Polsce poinformował o możliwości wystąpienia usterki fabrycznych w wybranych egzemplarzach modelu Renault Clio IV. Wada zostanie usunięta w ramach stosownej akcji naprawczej.

Otóż jak ustalił producent, w niektórych egzemplarzach Renault Clio IV istnieje możliwość przetarcia elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego o krawędź osłony nadkola przedniego i/lub możliwość wypadnięcia tłoczka z cylinderka hamulcowego koła tylnego.

W przypadku samochodów objętych ryzykiem uszkodzenia elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego może to skutkować powolnym lub gwałtownym wyciekiem płynu hamulcowego z elastycznego przewodu hamulcowego koła przedniego. Przyczyną wycieku jest przetarcie przewodu o krawędź wadliwie zamontowanej osłony nadkola przedniego.

W przypadku samochodów objętych ryzykiem wypadnięcia tłoczka z cylinderka hamulcowego koła tylnego przy hamowaniu w szczególnych warunkach (użycie hamulca ręcznego podczas jazdy, połączone z silnym hamowaniem) szczęka hamulcowa ulega przemieszczeniu, które może doprowadzić do wypadnięcia tłoczka z cylinderka hamulcowego koła tylnego, z jednoczesnym wyciekiem płynu hamulcowego. Może to skutkować zaświeceniem się kontrolki sygnalizującej spadek poziomu płynu hamulcowego poniżej stanu minimalnego, długim skokiem pedału hamulca oraz zmniejszeniem skuteczności układu hamulcowego.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 6 472 egzemplarze Renault Clio (patrz TUTAJ).

Generalny importer poinformuje właścicieli samochodów listem poleconym o rozpoczęciu akcji naprawczej i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego w celu dokonania oględzin i przeprowadzenia stosownych czynności serwisowych, jeśli będzie to konieczne.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane