/  / W roku 2014 nowy Passat, a w 2015...

NOWOŚCI | W roku 2014 nowy Passat, a w 2015...

null
© IBRM SAMAR
null

W minionym roku bodaj najważniejszą premierą rynkową u Volkswagena okazał się Passat B8. Oto zestawienie nowości spod znaku VW, na jakie polscy klienci mogą liczyć w roku 2015.

Volkswagen w listopadzie wprowadził do oferty jeden z najważniejszych swoich modeli – Passata B8. W bieżącym roku kalendarzowym według zapowiedzi importera zadebiutować mają nad Wisłą kolejne wersje tego samochodu z klasy średniej. Do tego dochodzą nowe vany, kilka wersji Golfa oraz cała paleta aut elektrycznych i hybrydowych.

Zacznijmy jednak od samego początku. Otóż w pierwszym kwartale 2015 na polski rynek trafią Golf R oraz Golf GTD w nadwoziu Variant. Ten pierwszy charakteryzuje się napędem na 4 koła i dysponuje mocą 300 KM. Golf Variant GTD łączy użytkowe walory samochodu kombi oraz auta sportowego. Jego silnik rozwija moc 184 KM, jest bardzo dynamiczny i oszczędny.

Kolejną nowością w nadwoziu Golfa będzie odmiana Golf Alltrack. Jej charakterystyczne cechy to napęd na wszystkie koła 4Motion, zwiększony prześwit poprzeczny i poszerzone nadwozie. Golf Alltrack będzie wyposażony do wyboru w jednostki napędowe o mocy od 110 do maksymalnie 184 KM.

Natomiast w połowie bieżącego roku zadebiutują na polskim rynku dwa vany: odświeżony Sharan oraz zupełnie nowy Touran. Touran po zmianach generacyjnych po raz pierwszy zaprezentuje się przed szeroką publicznością podczas moto-salonu Genewa 2015 (otwarte w dniach 5-15 marca).

Nowości na prąd
Koszyk premier spod znaku Volkswagena uzupełnią auta elektryczne i hybrydowe. Na rynku pojawi się VW e-up!, który dysponuje według danych fabrycznych zasięgiem do 160 km i pozwala przejechać dystans 100 km za kwotę zaledwie 6 zł i 55 groszy (11,7 kWh). W salonach sprzedaży dostępny będzie także e-Golf, którym bez ładowania można przejechać nawet 190 km.

Ponadto polski oddział Volkswagena wprowadzi do swojej oferty hybrydy typu plug-in. Golf GTE to samochód, który potrafi przejechać nawet 50 km w trybie elektrycznym, dysponuje mocą 204 KM, do pierwszej setki przyspiesza w 7,6 sekundy i według normy NEDC średnio zużywa około 1,5 litra paliwa na 100 km.

Pod koniec roku 2015 zadebiutuje ponadto Passat GTE, który – jako najmocniejsza hybryda plug-in ze stajni Volkswagena – będzie dysponować mocą 218 KM.

Futurystyczny Volkswagen Xl1
Samochodem robiącym olbrzymie wrażenie jest bez wątpienia Xl1 – ten najoszczędniejszy seryjnie produkowany samochód świata również trafi do polskiej oferty. Auto zużywa według danych fabrycznych zaledwie około 0,9 l paliwa na 100 km (według NEDC). Jest to możliwe dzięki najnowszej technologii, podobnej do tej spotykanej w Formule 1.

Oprócz samochodów osobowych na rynek trafią także nowe auta użytkowe spod znaku Volkswagena: produkowany w Poznaniu model Caddy oraz lider sprzedaży w swojej klasie – czyli Transporter T6.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane