/  / W pościgu za Golfem

W pościgu za Golfem

null
© Volkswagen
null

Do tego obrazka zdążyliśmy się już dawno przyzwyczaić – mimo coraz większej konkurencji na rynku liderem sprzedaży nowych osobówek w Europie pozostaje niezmiennie Volkswagen Golf.

Nie inny obraz rysuje się po przeanalizowaniu danych sprzedażowych na rynku europejskim za luty bieżącego roku. Według zestawienia firmy analitycznej JATO Dynamics, najwięcej klientów na Starym Kontynencie kupuje statystycznie egzemplarz Volkswagena Golfa – w lutym wynik kompaktu "made in Germany" zbliżył się do poziomu 36 300 egzemplarzy. To zarazem o 5,8% więcej niż w analogicznym miesiącu AD 2014.

Na drugim i trzecim miejscu podium przepychają się modele Volkswagen Polo oraz Renault Clio. Póki co – wynik nieznacznie lepszy uzyskało auto niemieckiej marki (21 500 sztuk), które jednocześnie poprawiło swoje notowania ubiegłoroczne o 7,2%.

W miesięcznym zestawieniu TOP-10 nader okazale prezentuje się nowy Volkswagen Passat z dynamiką wzrostu na poziomie prawie 64%. Dzięki ponad 15 700 rejestracjom większy brat Golfa wyprzedził w statystykach lutowych takich graczy jak m.in. Nissan Qashqai oraz Audi A3.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane