/  / W Polsce powstanie nowy zakład krzemionki wykorzystywanej do produkcji opon

W Polsce powstanie nowy zakład krzemionki wykorzystywanej do produkcji opon

Solvay|

Koncern chemiczny Solvay ogłosił, że zainwestuje 75 mln EUR w budowę nowego zakładu we Włocławku, o rocznej zdolności produkcji 85 000 ton krzemionki wysokodyspersyjnej (HDS), wykorzystywanej do produkcji opon energooszczędnych.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Nowy zakład i rozbudowa zdolności produkcyjnych zakładu w Qingdao (Chiny) zwiększą o 30% całkowitą zdolność Solvay do produkcji krzemionki o wysokiej dyspersji.

Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał przyszłego roku.

"Chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie. Nowy zakład będzie stanowić solidną, konkurencyjną platformę dla naszych najbardziej innowacyjnych produktów. Będziemy stale inwestować w rozwój przemysłowy, aby utrzymać przewagę technologiczną i rynkową - zapowiada Tom Benner, prezes Solvay Silica.

Zakład będzie się znajdował w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE) na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen.

Nowy zakład będzie produkować HDS, w tym Zeosil Premium, czyli krzemionkę wysokodyspersyjną najnowszej generacji, wykorzystywaną w motoryzacji do produkcji opon energooszczędnych. Premium to opatentowana krzemionka wysokodyspersyjna pozwalająca aż o 7% zmniejszyć zużycie paliwa, jednocześnie poprawiając inne właściwości opon.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane