/  / W Polsce liderem Mazda3, a w Niemczech...

W Polsce liderem Mazda3, a w Niemczech...

null
© Mazda
null

Na rynku polskim najchętniej kupowanym modelem w gamie Mazdy jest aktualnie kompaktowa "trójka". Czy tak samo wygląda sytuacja i w Niemczech?

W rankingu najchętniej kupowanych modeli Mazdy wśród polskich klientów pozycja lidera należy aktualnie do kompaktowej "trojki" – narastająco od stycznia rejestracje wynoszą niecałe 1 400 egzemplarzy. Warto podkreślić, że w porównaniu z wynikami uzyskanymi rok temu mamy wzrost o blisko 50%.

Na kolejnych miejscach listy przebojów plasuje się natomiast Mazda6 (#2; 1 050 egzemplarzy) oraz crossover CX-5 (#3; 750 egzemplarzy).

Również i w Niemczech pierwsze skrzypce pod względem popularności w gamie gra Mazda3 – od początku bieżącego roku na drogi wyjechało nad Renem prawie 7 200 egzemplarzy. Natomiast wspomniana na początku "szóstka", która tak dobrze radzi sobie np. na rynku polskim, u naszych zachodnich sąsiadów zajmuje w rankingu sprzedaży marki pozycję #3 z lekką przewagą nad Mazdą2.

Ważne wzmocnienie
Z kolei Mazda CX-5 wykręciła w Niemczech wynik na poziomie łącznie nieco ponad 6 850 rejestracji (#2). Ważnym wzmocnieniem gamy crossoverów okaże się w najbliższym czasie kolejny produkt – czyli Mazda CX-3. Co ciekawe, klienci w Niemczech zdążyli już złożyć na ten nowy model łącznie około 10 000 zamówień.

Mazda CX-3 – z cenami od 66 900 złotych – już zawitała i do salonów sprzedaży w Polsce.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane