/  / W nowej Corsie zima niestraszna

W nowej Corsie zima niestraszna

null
© Opel
null

Ogrzewana szyba czołowa ThermaTec, podgrzewane lusterka boczne, automatycznie przyciemniające się lusterko wewnętrzne i bi-ksenononowe reflektory gwarantują dobrą widoczność i przyjemność z jazdy Corsą w każdych warunkach.

Dni są coraz krótsze, a temperatura spada. Wyruszając w podróż zimową porą trzeba liczyć się z nieprzewidywalną pogodą, zmiennymi warunkami jazdy, mniejszym komfortem i większym ryzykiem związanym z niebezpiecznymi sytuacjami na drodze. Samochody marki Opel są wyposażone w liczne rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo. Dotyczy to nie tylko samochodów średniej wielkości, ale także mniejszych modeli takich jak nowa Corsa.

Jazda "na czołgistę" zimą? Nie nową Corsą!
Widoczność to podstawa bezpieczeństwa. Kiedy na zewnątrz jest chłodno, a w aucie wilgotno lub ciepło, szyby mogą parować znacząco ograniczając widoczność. Opcjonalna szyba czołowa ThermaTec gwarantuje pełną widoczność. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby usunąć skondensowaną wilgoć.

Podgrzewana tylna szyba oraz elektrycznie podgrzewane lusterka boczne zapewniają dobre pole widzenia w strefie za samochodem. Automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne przydaje się po zmroku. Lusterko przyciemnia się, gdy tylko w polu widzenia pojawi się pojazd nadjeżdżający z tyłu.

Biksenonowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej i funkcją doświetlania zakrętów poprawiają widoczność w czasie złej pogody. Wspomnianą technologię oświetleniową w samochodach marki Opel docenią szczególnie osoby, które wyruszają do pracy jeszcze przed świtem i wracają do domu dopiero wieczorem.

Mniej stresu i więcej komfortu
Liczne rozwiązania zastosowane w podwoziu i układzie napędowym także podnoszą poziom bezpieczeństwa, a jednocześnie ograniczają stres związany z jazdą po śliskiej nawierzchni pokrytej opadłymi liśćmi lub warstwą lodu z marznącej mżawki. Przykładowo elektroniczny program stabilizacji ESPPlus oraz układ kontroli trakcji TCPlus, które współpracują z modułem sterowania silnikiem i hamulcami, a także w ABS z kontrolą stabilności w zakrętach i układ wspomagania hamowania awaryjnego.

Corsa jest oferowana z podgrzewanymi fotelami i kierownicą. Przyjemne ciepło można poczuć już po jednej minucie, nawet w największy mróz. Opcjonalnym ogrzewaniem postojowym (dostępnym w wielu modelach Opla) można sterować zdalnie za pomocą pilota. Można również skorzystać z programatora czasowego.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane