/  / W kwietniu SEAT Leon kombi z napędem 4Drive

W kwietniu SEAT Leon kombi z napędem 4Drive

SEAT|
null
© SEAT
nullnullnull

Podczas targów motoryzacyjnych w Wiedniu marka SEAT pokazała swój najnowszy model: to kompaktowy Leon ST ze stałym napędem na 4 koła. Omawiana wersja kombi zadebiutuje na polskim rynku już w kwietniu.

Jak podkreśla hiszpański producent, nowy SEAT Leon ST ze stałym napędem 4Drive na wszystkie koła zapewnia doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo w trudnych warunkach drogowych, a także pomoże bez trudu pokonać lekkie bezdroża.

Napęd 4Drive ma długą tradycję w marce SEAT. Jego najnowsza odsłona jest jednym z najbardziej nowoczesnych i wydajnych systemów tego typu na świecie. Wykorzystuje nowo opracowane wielotarczowe sprzęgło Haldex V generacji, działające hydraulicznie. Podczas codziennej jazdy 4Drive przenosi większość mocy na przednie koła, a napęd na tylną oś zostaje dołączony tylko w przypadku utraty przyczepności. Wszystko odbywa się niezauważalnie w przeciągu kilku milisekund.

Generalny importer zapowiada, że Leon ST 4Drive zadebiutuje na polskim rynku już w kwietniu. Samochód będzie dostępny z silnikiem TDI o mocy 105 KM. Według danych fabrycznych średnie zużycie paliwa to nawet około 4,5 l/100 km. Kierowca rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 12 s.

SEAT planuje również w tym roku wprowadzić kolejne silniki wysokoprężne o dużej mocy.
   
W Leonie ST 4Drive do dyspozycji będzie szereg innowacyjnych systemów. Nad lepszą przyczepnością i bezpieczeństwem czuwają m.in. ESC i system kontroli ciśnienia powietrza w oponach, XDS i asystent podjazdu czy system automatycznego hamowania po kolizji. W standardzie wyposażania znajdują się również pełne światła LED.

Ponadto, auto będzie można zamówić z m.in. aktywnym tempomatem ACC, który samodzielnie potrafi zachować stałą odległość od poprzedzającego pojazdu, systemem rozpoznawania zmęczenia, asystentem świateł długich czy asystentem pasa ruchu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane