/  / EUROPA | W Danii rządzą maluchy

EUROPA | W Danii rządzą maluchy

null
© Volkswagen
null

W rankingu najchętniej kupowanych modeli osobowych w Danii zdecydowanym liderem rejestracji jest miejski Volkswagen up! Wynik prawie 5 200 sprzedanych egzemplarzy jest ponad dwukrotnie wyższy niż wolumen zajmującej drugie miejsce Skody Citigo.

Według danych stowarzyszenia branżowego DK BIL, w kwietniu rynek nowych samochodów osobowych w Danii zanotował wynik na poziomie łącznie ponad 15 800 rejestracji, czyli aż o 31% więcej niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej. Jest to rezultat tym bardziej godny uwagi zważywszy na fakt, że rynek europejski jako całość systematycznie notuje w ostatnich kilkunastu miesiącach spadki rejestracji (za wyjątkiem samego kwietnia 2013, kiedy osiągnięto wzrost na poziomie 1,7%, ale jest to bardziej spowodowane efektem kalendarzowym niż trwałą zmiana negatywnego trendu rynkowego).

Narastająco od stycznia rynek nowych samochodów w Danii również osiąga wzrosty, tym razem na poziomie 9% (57 800 sztuk).

W rankingu najchętniej kupowanych modeli w Danii prym wiodą samochody małe. Narastająco od stycznia zdecydowanym liderem jest Volkswagen up!, na który przypadło łącznie 5 180 rejestracji. Na miejscu drugim listy plasuje się siostrzany model Skoda Citigo, który zdobył uznanie prawie 2 290 nabywców.

Najczęściej rejestrowane samochody osobowe w Polsce TOP50

Tylko nieznacznie gorszy wynik od Skody uzyskał model Peugeot 208 (2 080 sztuk), natomiast na miejscu czwartym jest Toyota Aygo, która w zestawieniu miesięcznym za kwiecień była drugim w kolejności modelem za Volkswagenem up!

Co ciekawe, lista TOP-10 najpopularniejszych modeli w Danii zdominowana jest wyraźnie przez samochody segmentu A oraz B. Jedynym wyjątkiem w zestawieniu jest Volkswagen Golf, który dzięki 1 260 rejestracjom zajął w rankingu miejsce dziewiąte. W ujęciu miesięcznym za sam kwiecień kompakt niemieckiego producenta jest notowany jeszcze wyżej (miejsce szóste).
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane