/  / W 2016 Honda pójdzie za ciosem

W 2016 Honda pójdzie za ciosem

null
© Honda
null

Jazz III, zupełnie nowy HR-V i zmodernizowany Civic. Dzięki nowym produktom Honda dysponuje obecnie jedną z najmłodszych gam modelowych w moto-branży.

Honda rozpoczęła mijający rok modernizacją modelu CR-V, który m.in. otrzymał nowy silnik wysokoprężny 1.6 i-DTEC o mocy maksymalnej 160 KM. Jednostka ta może współpracować z dziewięciobiegową przekładnią automatyczną – po raz pierwszy zastosowaną w europejskiej gamie modelowej Hondy.

CR-V wyposażono również w nowy system Honda Connect, oferujący kierowcy funkcje informacyjno-rozrywkowe oraz wsparcie dla najnowszych smartfonów.

Kolejną tegoroczną premierą Hondy jest druga generacja modelu HR-V. Firma powraca tym samym do rywalizacji w segmencie, który pomogła zapoczątkować właśnie tym modelem kilkanaście lat temu.

Od momentu debiutu Honda HR-V cieszy się dużą popularnością wśród klientów, a ostatnio jury europejskiego konkursu AutoBest wybrało tego crossovera jako jednego z finalistów do nagrody "Best Buy Car of Europe 2016".

Japoński sportowiec
Latem do europejskiej gamy powrócił natomiast Civic Type R. Hot-hatch ten powstaje wyłącznie w należącej do Hondy fabryce HUM w brytyjskim Swindon, skąd jest eksportowany również do Japonii. Większość egzemplarzy nowego Civica Type R, przeznaczonych do sprzedaży w tym roku, znalazła nabywców już w momencie premiery.

Civic Type R zyskał uznanie w oczach ekspertów, zgarniając m.in. nagrodę "Hot Hatch Roku" podczas gali "Scottish Car of the Year" w Szkocji oraz wyróżnienie "Sportowy Samochód Roku" według francuskiego magazynu Echappement.

Civic Type R kończy bieżący rok pierwszymi tytułami w sportach motorowych. Dzięki niemu Honda zdobyła trofeum w klasyfikacji kierowców i konstruktorów w mistrzostwach samochodów turystycznych BTCC.

Jazz w trzeciej odsłonie
Ofensywę produktową Hondy AD 2015 dopełnia model Jazz III. Samochód zbudowany według sprawdzonego przepisu poprzedników ma pod maską nowy silnik benzynowy 1.3 VTEC, zwartą sylwetkę nadwozia o wyraźnych przetłoczeniach oraz pełną gamę elementów bezpieczeństwa z zakresu Honda Sensing.

Jazz III legitymuje się maksymalną oceną 5-gwiazdkową w testach zderzeniowych Euro NCAP. W ramach tego segmentu rynkowego Honda jest drugim producentem, który uzyskał tak wysoką ocenę bezpieczeństwa w ramach nowego, bardziej rygorystycznego programu testowego tej europejskiej organizacji.

Czekamy na nowego Civica
W nadchodzącym roku 2016 Honda wprowadzi na europejski rynek dwa kolejne modele – będzie to NSX oraz napędzany ogniwami paliwowymi Clarity Fuel Cell. Ponadto, fabryka w Wielkiej Brytanii przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji na skalę światową pięciodrzwiowego modelu Civic dziesiątej generacji. Ta z kolei premiera nastąpi już w roku 2017.

Jak podsumowuje Phillip Ross, wiceprezes Hondy: "Rok 2015 to jedynie zapowiedź tego, czego można się spodziewać po tej marce, a rok 2016 będzie dla nas równie ekscytujący i pracowity. Proces odrodzenia się naszej marki w Europie będzie kontynuowany".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane