/  / VW Tiguan z nowymi silnikami i multimediami

VW Tiguan z nowymi silnikami i multimediami

null
© Volkswagen
null

Wraz z wprowadzeniem do oferty Tiguana z nowego roku modelowego Volkswagen wzbogaca ważne elementy wyposażenia. Oprócz silników nowej generacji, SUV będzie oferował lepsze systemy radiowe i radiowo-nawigacyjne.

Modernizacja palety jednostek napędowych Tiguana oznacza, że wzrośnie moc dwulitrowych diesli: silnik osiągający dotąd 140 KM będzie teraz miał 150 KM, natomiast jednostka o mocy 177 KM zyska o 7 koni więcej. Równocześnie nawet o 17 g/km zmniejszy się emisja dwutlenku węgla.

Wszystkie silniki Tiguana spełniają normę emisji szkodliwych substancji – Euro 6.

Modułowa konstrukcja urządzeń multimedialnych pozwoliła na ich zmodernizowanie – dzięki temu wszystkie stosowane dotychczas systemy radiowe zostały zastąpione przez nowe: Composition Colour oraz Composition Media (m.in. z kolorowym ekranem dotykowym, 8 głośnikami i możliwością podłączenia urządzeń zewnętrznych na różne sposoby).

Od teraz dla Tiguana jest też dostępny system radiowo-nawigacyjny Discover Media, wyposażony seryjnie w funkcję Guide&Inform – czyli w internetowy pakiet usług przygotowany przez Volkswagena.

Composition Media i Discover Media mogą być ponadto wyposażone (opcjonalnie) w funkcję App Connect, dostępną już niebawem na rynku polskim. Pozwala ona na zintegrowanie smartfona ze sprzętem samochodowym i korzystanie z aplikacji pochodzących ze sklepu Google i Apple Store.

Ponadto system można opcjonalnie rozszerzyć o funkcję Media Control. Za jej pomocą przy użyciu odpowiednich aplikacji można zdalnie sterować różnymi funkcjami używając tabletu. Osoby znajdujące się na tylnej kanapie mogą np. pobierać dane z nawigacji czy zmienić stację radiową, nie przeszkadzając przy tym kierowcy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane