/  / VW Tiguan będzie miał mniejszego brata?

VW Tiguan będzie miał mniejszego brata?

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Z okazji wystawy w Genewie niemiecka marka zaprezentuje po raz pierwszy model koncepcyjny Volkswagen T-Roc. Auto powstało dzięki wykorzystaniu modularnej platformy nadwoziowej, która w nomenklaturze koncernu nazywa się MQB.

Volkswagen T-Roc mierzy dokładnie 4179 mm długości, przy 1831 mm szerokości oraz 1501 mm wysokości. Pod maską auta drzemie turbodiesel 2.0 TDI o mocy maksymalnej 185 KM oraz 380Nm momentu obrotowego, współpracujący ze skrzynią DSG o siedmiu przełożeniach. Volkswagen oferuje najnowszą wersję stałego napędu na wszystkie koła 4Motion ze sprzęgłem Haldex V generacji.

Nowości wystawy Genewa 2014

Ważący 1420 kg pojazd według danych fabrycznych jest w stanie zadowolić się średnio 4,9 litrami paliwa na 100 km. Kierowca na sprint do "setki" potrzebuje około 6,9 sekundy, a maksymalnie może jechać z prędkością 210 km/h.

Jednym z ciekawszych elementów koncepcyjnego Volkswagena jest składający się z dwóch części dach, które z łatwością daje się zdjąć i umieścić w bagażniku. To może być ciekawa propozycja dla tych kierowców, którzy z jednej strony nie unikają wypadów w trudniejszy teren, a jednocześnie lubią jazdę z "wiatrem we włosach".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane