/  / VW: Sprawa z emisją CO2 bliżej wyjaśnienia

VW: Sprawa z emisją CO2 bliżej wyjaśnienia

null
© Volkswagen
null

W Volkswagenie ustalono listę samochodów z roku modelowego 2016, których dotyczy sprawa zaniżonych wartości emisji CO2.

3 listopada grupa VW poinformowała, że podczas homologowania około 800 000 pojazdów koncernu mogło dojść do nieprawidłowości przy określaniu wartości emitowanego dwutlenku węgla. Stwierdzono to podczas trwającego wewnętrznego dochodzenia.

Volkswagen ustalił, że w przypadku pojazdów z rocznika modelowego 2016 nieprawidłowości mogą wystąpić w przypadku około 430 000 aut.

Lista modeli z podziałem na marki koncernu Volkswagen znajduje się w załączniku poniżej.

O ustaleniach zostaną poinformowane odpowiednie urzędy. To pozwoli na jak najszybsze skorygowanie danych dotyczących emisji CO2. Jednocześnie koncern Volkswagen przekaże informacje importerom oraz partnerom handlowym.

Kolejnym krokiem – na przykład dla marki Volkswagen – będzie określenie nowych wartości CO2 pod nadzorem Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego w Niemczech (KBA).

Informacje dla klientów
W nadchodzącym tygodniu na stronach internetowych poszczególnych marek koncernu w różnych krajach zostaną dodane informacje dotyczące emisji dwutlenku węgla. Poprzez strony te klienci – podając numer VIN swojego pojazdu – będą mogli zweryfikować, czy sprawa dotyczy również ich pojazdu.

W porozumieniu z odpowiednimi urzędami trwają ustalenia co do tego, w jakim stopniu sprawa dotyczy samochodów ze starszych roczników. Według aktualnego stanu wiedzy chodzi o podaną już wcześniej łączną liczbę około 800 000 aut.

Grupa Volkswagen pozostaje w kontakcie z instytucjami podatkowymi i skarbowymi w różnych krajach tak, by w wypadku obciążeń podatkowych zależnych od wartości emitowanego CO2 to koncern bezpośrednio pokrył dodatkowe koszty, a nie klienci.

Bez obaw o bezpieczeństwo
Pewne jest, że zaistniała sprawa nie ma wpływu na bezpieczeństwo pojazdów. W związku z tym nie ma konieczności podejmowania żadnych ingerencji technicznych – zapewnia producent.
Odnośniki
Pliki do pobrania
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane