/  / VW Passat liderem wzrostów

VW Passat liderem wzrostów

null
© IBRM SAMAR
null

Na liście TOP-10 nowych modeli osobowych w Europie najbardziej dynamicznym wzrostem sprzedaży może pochwalić się w stawce nowy Volkswagen Passat.

Jak wynika z kwietniowego zestawienia rejestracji nowych osobówek rynku europejskiego według JATO Dynamics, na liście TOP-10 czołowych modeli najbardziej dynamiczny wzrost sprzedaży uzyskał w rankingu Volkswagen Passat (#7). Na omawiany model przypadło prawie 20 200 egzemplarzy – czyli o 46,5% więcej niż w kwietniu rok wcześniej.

Imponującą dynamiką wzrostu Volkswagen Passat może też pochwalić się, jeśli zbierzemy dane za cały okres od stycznia do końca kwietnia. Na Passata przypada łącznie 71 900 rejestracji – co daje wzrost o dynamice 42,4%.

Liderem zestawienia TOP-10 rynku europejskiego pod względem liczby rejestracji pozostaje natomiast Volkswagen Golf. Kompaktowy brat Passata uzyskał w kwietniu wynik nieco ponad 49 300 sztuk (-0,7%), natomiast narastająco od początku roku – prawie 186 800 egzemplarzy (+4,2%).

Za Golfem plasuje się Renault Clio. Auto spod znaku rombu poprawiło w kwietniu swoje notowania o 14,2% (prawie 30 000 rejestracji).


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane