/  / VW Passat – Dla tych, co wybierają z głową

VW Passat – Dla tych, co wybierają z głową

null
© Volkswagen
null

Volkswagen Passat nowej generacji znalazł się wśród zwycięzców organizowanego na rynku niemieckim konkursu – "Auto der Vernunft 2015". Nagroda to forma rekomendacji dla klientów szukających dla siebie auta stanowiącego najbardziej rozsądny wybór.

Czytelnicy czołowego magazynu konsumenckiego w Niemczech "Guter Rat" oraz "SUPERillu" wybrali trzy modele samochodów, które stanowią najbardziej rozsądny wybór spośród bardzo szerokiej oferty produktowej dostępnej w salonach dealerskich różnych marek. Brano tu pod uwagę takie kryteria jak ekonomiczność, wpływ na środowisko oraz bezpieczeństwo podróżujących.

W swoich klasach pierwsze miejsce zdobyły następujące modele samochodów:
- Opel Corsa (auta kompaktowe)
- Volkswagen Passat (sedany)
- Volkswagen Sportsvan (kombi/vany)

W uzasadnieniu przyznania nagrody dla modelu Volkswagen Passat B8 – pozycjonowanego jako produkt zahaczający o segment premium – wskazuje się na takie elementy jak m.in. dostępność w aucie zaawansowanych systemów multimedialnych oraz ułatwiających pracę kierowcy i mających skutecznie zapobiegać groźnym sytuacjom na drodze. Mimo dodatkowej technologii na pokładzie Passat stracił na wadze nawet do 85 kilogramów – co korzystnie wpływa na zużyciu paliwa.

W połowie roku spodziewany jest na rynku Passat z napędem hybrydowym typu Plug-In (oznaczenie "GTE"). W trybie wyłącznie elektrycznym kierowca będzie mógł pokonać dystans nawet do 50 km.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane