/  / VW ma teraz problem z emisjami CO2

VW ma teraz problem z emisjami CO2

null
© Volkswagen
null

Volkswagen AG podczas wewnętrznego dochodzenia stwierdził "nieścisłości" w wynikach emisji CO2. Sprawa może dotyczyć około 800 000 pojazdów – w większości z silnikiem Diesla.

W ramach trwającego w Volkswagen AG dochodzenia wyjaśniającego wszelkie procesy dotyczące silników Diesla wykryto, że podczas certyfikowania niektórych pojazdów na okoliczność emisji CO2 podawano zbyt niskie wartości emisji dwutlenku węgla, a w konsekwencji – zbyt niskie wartości zużycia paliwa. Jak przyznaje firma, problem dotyczy w większości samochodów z silnikami Diesla.

"Od samego początku naciskałem, aby bezwzględnie i w pełni wyjaśnić wszelkie zdarzenia. Nic ani nikt nie może zostać z tego wyłączony. To bolesny proces, ale nie ma innej drogi. Dla nas liczy się jedynie prawda. Jest ona warunkiem gruntownej odnowy, której potrzebuje Volkswagen - powiedział Matthias Müller, prezes zarządu. "Zarząd Volkswagen AG ogromnie ubolewa z powodu zaistniałej sprawy i podkreśla, że będzie kontynuował wyjaśnianie wszelkich zdarzeń z całą przejrzystością".

Problem może dotyczyć 800 000 aut
Według aktualnej oceny nieścisłości mogą dotyczyć 800 000 pojazdów koncernu Volkswagen. Pierwsze szacunki wskazują, że związane z tym konsekwencje finansowe mogą wynieść łącznie około 2 miliardy euro.

Zarząd koncernu Volkswagen AG bezzwłocznie nawiąże porozumienie z odpowiednimi instytucjami w celu omówienia skutków związanych z ujawnieniem nowych faktów. Ma ono doprowadzić do rzeczowej oceny konsekwencji prawnych, a w ich wyniku także finansowych tej dotychczas nie do końca wyjaśnionej sprawy.

Volkswagen zrobi wszystko, aby w porozumieniu z odpowiednimi instytucjami opracować dalszy tok postępowania i jak najszybciej doprowadzić do właściwego oznaczenia emisji CO2 w pojazdach, których dotyczą nieścisłości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane