/  / VW ma pomysł na auto elektryczne

VW ma pomysł na auto elektryczne

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnull

Marka z Wolfsburga szykuje nowej generacji model elektryczny, który na rynku pojawić się ma w roku 2020. Wersja koncepcyjna tego auta dysponuje zasięgiem około 600 kilometrów.

Na salonie w Paryżu niemiecka firma zaprezentowała studyjny model Volkswagen I.D. Auto zasługuje na uwagę co najmniej z kilku powodów. To pierwszy pojazd zbudowany z wykorzystaniem modułowej platformy konstrukcyjnej MEB, która powstała na potrzeby samochodów elektrycznych.

Co ciekawe, Volkswagen I.D. pod względem wymiarów nadwozia jest nieco krótszy od Golfa, natomiast wnętrze pod względem przestronności nie ustępuje Passatowi. To zasługa zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych – silnik elektryczny umieszczono przy tylnej osi, zaś akumulatory o dużej pojemności znajdziemy w podłodze.

Jednostka napędowa niemieckiego "elektryka" rozwija moc na poziomie maksymalnie 170 KM. Teoretyczny zasięg przy pełnych bateriach wynosi nawet do 600 kilometrów.Na koniec jeszcze jedna ciekawostka. Otóż Volkswagen I.D. wyposażony jest w tryb jazdy całkowicie automatycznej. Funkcję tą uruchamia się poprzez poruszenie logo VW na kierownicy, która chowa się następnie w tablicy rozdzielczej. A sam kierujący ma do dyspozycji jeszcze więcej miejsca.

Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane