/  / VW jedyny w swoim rodzaju

VW jedyny w swoim rodzaju

VW|
null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnull

Studyjny Volkswagen Multivan Alltrack to samochód, który ma poradzić sobie bez względu na rodzaj drogi czy zadanie, jakie stawia przed autem jego użytkownik. Dzięki napędowi na wszystkie koła 4Motion i wyposażeniu offroad Multivan Alltrack będzie tak samo bezpiecznie pokonywać zarówno kręte drogi, jak i bezdroża.

19-calowe obręcze kół, precyzyjnie dopracowane detale nadwozia pokrytego perłowym lakierem Mondstein oraz szlachetne wnętrze wyróżniają stylistykę Multivana Alltrack od innych modeli pełniących wyłącznie funkcje użytkowe.

Masywne, szare zderzaki z osłoną podwozia w kolorze matowego srebra stanowią kontrast dla eleganckiego koloru nadwozia, podobnie jak poszerzone nadkola, boczne listwy ochronne i osłona krawędzi bagażnika. To pozorne przeciwieństwo jest efektem zamierzonym i świadczy o przynależności Multivana Alltrack do dwóch światów: wygodnych dróg i bezdroży. Koncepcja ta jest konsekwentnie realizowana także we wnętrzu, w którym znajdziemy zarówno wysokiej jakości, jak i wytrzymałe materiały o wysokim stopniu funkcjonalności.

Atrakcyjnie przeszyte, szaro-niebieskie siedzenia z wysokiej jakości naturalnej skóry firmy Poltrona Frau tworzą kontrast dla ciemnobrązowej, wykonanej w technice "vinterio" podłogi z naturalnego drewna. Szeroka listwa pod oknami, otoczona aluminium, jest również wykonana z tego materiału. Listwa poprowadzona jest na wysokości dolnej krawędzi okien aż do kokpitu i tworzy optyczne połączenia dla centralnie umieszczonego systemu Infotainment. Funkcjami systemu można sterować przy użyciu 8-calowego ekranu multi-touch.

Za nagłośnienie odpowiada zestaw Dynaudio Surround Sound z głośnikiem centralnym.

Nadzwyczajną zmienność wnętrza umożliwia system szyn w podłodze. Oprócz przesuwanych pojedynczych foteli pozwala on na stabilne zamontowanie w Volkswagenie przenośnego modułu kuchennego zarówno z lewej strony, jak i za przednimi fotelami, poprzecznie do kierunku jazdy.

Ten łatwy do zamontowania i wymontowania moduł obejmuje lodówkę, kuchenkę gazową i zlewozmywak ze zbiornikiem wody. Można go wyjąć i używać także poza samochodem lub zostawić w garażu, jeżeli nie będzie potrzebny podczas najbliższego wyjazdu.

Multivan Alltrack czuje się jak w domu także poza utwardzonymi drogami. Moc generowana jest przez silnik 2.0 TDI (180 KM) i przekazywana na koła przez sprzęgło Haldex, wbudowane przed tylną osią. Kąt natarcia wynosi 21 stopni, a kąt zejścia to 15 stopni.

Napęd 4Motion jest odpowiedzią na życzenia klientów: jak pokazują statystyki, średnio co piąty użytkowy Volkswagen sprzedawany w Europie jest zamawiany z napędem na wszystkie koła.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane