/  / VW Golf zdetronizowany przez Audi A4

VW Golf zdetronizowany przez Audi A4

null
© Audi
null

To nie informacja z rankingiem nowych osobówek w Europie, lecz czołówka zestawienia modeli używanych, które aktualnie cieszą się największym zainteresowaniem na rynku polskim.


Serwis otoMoto na podstawie wszystkich zapytań, jakie pojawiły się w jego wyszukiwarce w trzecim kwartale bieżącego roku, przygotował raport na temat preferencji klientów kupujących w Polsce auto używane. I co wynika z tego opracowania?

Jak pokazują dane, to nie Volkswagen Golf – czyli etatowy lider popularności na polskim rynku "używek" – wzbudza teraz największe zainteresowanie klientów. To Audi A4, które w ostatnim czasie sukcesywnie pięło się w górę. Aż wreszcie wyprzedziło kompakt z Wolfsburga.

Grupa Volkswagena powinna być jednak zadowolona – jej modele nadal królują na czołowych miejscach rankingu według otoMoto (trzeci kwartał 2015):
  1. Audi A4
  2. Volkswagen Golf
  3. Volkswagen Passat
  4. BMW Serii 3
  5. Opel Astra
  6. Audi A6
  7. BMW Serii 5
  8. Skoda Octavia
  9. Audi A3
10. Ford Focus

Najczęściej wyszukiwane marki według otoMoto/trzeci kwartał 2015:
  1. Volkswagen
  2. Audi
  3. BMW
  4. Opel
  5. Mercedes-Benz
  6. Ford
  7. Toyota
  8. Renault
  9. Skoda
10. Citroen

Mniej chętnych na diesla
W 2014 roku modele napędzane silnikami Diesla cieszyły się słabnącym, ale wciąż sporym zainteresowaniem na rynku. Wybierało je wtedy około 37% klientów. Benzyniaki jako całość znalazły się w ubiegłym roku na pierwszym miejscu zestawienia, zdobywając zaledwie o dwa punkty procentowe więcej zapytań niż diesle.

A jak wygląda sytuacja obecnie? Według otoMoto, trzeci kwartał 2015 wyraźniej pokazuje zmianę preferencji na polskim rynku. Silniki benzynowe umocniły swoją pozycję, zdobywając 46,6% wszystkich zapytań, natomiast diesle straciły ponad 7% udziału.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane