/  / VW Golf nie oddaje prowadzenia

VW Golf nie oddaje prowadzenia

null
© Volkswagen
null

Kompakt z Wolfsburga kolejny miesiąc z rzędu zajmuje pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych modeli na rynku nowych osobówek w Europie.

Volkswagen Golf jest nadal poza zasięgiem rywali na rynku nowych osobówek w Europie. Według danych firmy JATO, we wrześniu kompakt z Wolfsburga uzyskał wynik na poziomie 54 300 rejestracji. Rezultat VW Golfa jest o 2% lepszy niż ten z września roku ubiegłego, choć warto dodać, że cały rynek europejski rósł w szybszym tempie.

Duża przewaga nad rywalami
Volkswagen Golf uzyskał we wrześniu wyraźną przewagę nad resztą peletonu. Ford Fiesta – sklasyfikowany na miejscu #2 – znalazł nabywców "tylko" na nieco ponad 38 100 aut.

Pozycja trzecia na liście należy natomiast do Opla Corsy. Dzięki prawie 30 800 egzemplarzom auto spod znaku błyskawicy zanotowało poprawę powyżej 10%.

Mamy już lidera AD 2015
W zestawieniu łącznym będącym podsumowaniem wyników rejestracji na rynku europejskim od stycznia przewaga VW Golfa jest ogromna. Wynik powyżej 400 000 egzemplarzy wygląda okazale, jeśli zestawimy go z zajmującym drugie miejsce Fordem Fiestą (248 500 sztuk) czy trzecim w stawce Renault Clio (231 300 sztuk).

Wszystko wskazuje więc na to, że i na koniec tego roku kalendarzowego Golf zostanie liderem moto-rynku w Europie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane