/  / VW e-load Up- Zapowiedz elektrycznego samochodu od VW

VW e-load Up- Zapowiedz elektrycznego samochodu od VW

Volkswagen|
null
© VW
null

Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje wyjątkowe auta podczas wystawy poświęconej transportowi elektrycznemu

Trwająca do 14 czerwca 2015 roku wystawa przybliża historię pojazdów elektrycznych, umożliwiając jednocześnie spojrzenie w przyszłość transportu wykorzystującego mobilność elektryczną. Wystawa powstała we współpracy Muzeum Niemieckiego w Monachium z Muzeum Historycznym w Hanowerze. Marka Volkswagen Samochody Użytkowe jest jej partnerem.

Dzisiaj kierunek ku przyszłości wskazuje nowy Volkswagen e-load Up!
To mały wszechstronny samochód dostawczy, szczególnie dobrze nadający się do transportu w warunkach miejskich – nie emituje żadnych szkodliwych substancji, a w przedziale ładunkowym o pojemności 990 litrów, sięgającym od drzwi bagażnika po kratkę oddzielającą bagażnik od kabiny pasażerskiej, można umieścić ładunek o masie 285 kg.
Zwrotny, elektryczny samochód z nadwoziem mającym długość zaledwie 3,54 m świetnie nadaje się jako środek transportu dla serwisantów, kurierów i dostawców towarów, rozwozicieli pizzy czy służb socjalnych.

Jednostka napędowa modelu VW e-load Up! nie wydaje niemal żadnych dźwięków. Elektryczny silnik o mocy 62 kW/82 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 210 niutonometrów, zapewnia temu maluchowi przyspieszenie od 0 do 100 km/h w ciągu zaledwie 12,4 s, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 130 km/h. To wystarczające osiągi, by w gęstym ruchu miejskim samochód ten mógł wykazać się dynamiką. Zintegrowany z podłogą akumulator litowo-jonowy ma pojemność 18,7 kWh. Po jego naładowaniu samochód może przejechać do 160 km (wg normy NEDC), co jest możliwe dzięki niskiej masie własnej pojazdu.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane