/  / VW: Akcja serwisowa dla diesli EA 189

VW: Akcja serwisowa dla diesli EA 189

null
null

Volkswagen rozpoczyna w Europie wdrażanie środków technicznych w silnikach Diesla EA189. Akcja w pierwszej kolejności dotyczy Amaroka, a wkrótce potem – Passata.

W grudniu koncern Volkswagen przedstawił Federalnemu Urzędowi ds. Ruchu Drogowego w Niemczech (KBA) konkretne działania techniczne, jakie zamierza przeprowadzić w silnikach EA189, których dotyczy sprawa emisji tlenków azotu. Zgodnie z ustaleniami Volkswagen rozpoczął pod koniec stycznia realizację tych działań w odniesieniu do silników o pojemności 2,0 litrów.

Przeprowadzenie akcji w sposób jak najmniej uciążliwy dla klientów było ważnym aspektem przy opracowywaniu rozwiązań technicznych. Żeby wdrożyć je jak najbardziej efektywnie, samochody objęte akcją podzielono na kilka grup. Dopiero po sprawdzeniu i akceptacji jej przez KBA właściciele aut otrzymają pismo informujące o akcji serwisowej.

Aktualizację oprogramowania przewidziano dla silników typu EA189 – o pojemności 1,2 l, 1,6 i 2,0 litrów. Czynność ta będzie trwała krócej niż pół godziny. W przypadku silnika 1.6 dodatkowo zamontowany zostanie specjalny przepływomierz, co wraz z aktualizacją oprogramowania spowoduje, że cała operacja potrwa około 45 minut.

Akcję serwisową rozpoczęto od silnika 2.0 TDI montowanego w Amaroku. Dzięki wgraniu nowego oprogramowania sterującego pickup będzie spełniał wymagania określone w normie emisji spalin EU5. Zamiarem Volkswagena zawsze było to, by wdrażane środki nie powodowały zmiany zużycia paliwa, osiągów, emisji dwutlenku węgla czy emisji hałasu w pojazdach, których dotyczy sprawa.

W przypadku Amaroka urząd KBA potwierdził, że cel ten osiągnięto w pełnym zakresie.

Za kilka tygodni akcja obejmie – obok różnych wersji Passata – także inne modele z silnikami 2.0 TDI. Rozpocznie wdrażania środków technicznych w silnikach o pojemności 1,2 litra planowane jest pod koniec drugiego kwartału. Na zakończenie akcji serwisowej – od trzeciego kwartału roku – zmiany będą wprowadzane w pojazdach z silnikami 1.6.

W porozumieniu z odpowiednimi instytucjami i stosownie do przepisów w poszczególnych krajach wdrażanie środków technicznych rozpocznie się równolegle w innych państwach europejskich. Samochody objęte akcją serwisową są bezpieczne oraz sprawne pod względem technicznym i mogą bez przeszkód uczestniczyć w ruchu drogowym.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane