/  / Volvo XC90 triumfuje w USA

Volvo XC90 triumfuje w USA

null
© Volvo Cars
null

Szwedzki SUV zapewnił sobie pierwsze miejsce w konkursie o nagrodę – "North American Truck of the Year 2016". To już drugie zwycięstwo XC90 w omawianym plebiscycie.

Kapituła konkursu "North American Truck of the Year" składa się z 53 dziennikarzy amerykańskich i kanadyjskich z kanałów telewizyjnych i radiowych, portali internetowych oraz magazynów drukowanych. Volvo XC90 zdobyło w plebiscycie uznanie dzięki swoim rozwiązaniom konstrukcyjnym, wysokiemu poziomowi komfortu oraz własnościom jezdnym i samym wzornictwem.

W konkursie jako "Truck" oceniane są samochody o nadwoziu typu SUV oraz pickup. W 23-letniej historii plebiscytu w Ameryce Północnej dwanaście razy tryumfowały samochody producentów amerykańskich, cztery razy wygrywały auta japońskie, a dwa razy koreańskie.

Samochody europejskich firm wygrywały zaś pięciokrotnie – z czego dwa zwycięstwa ma na koncie właśnie Volvo XC90 (teraz i wcześniej, w roku 2003).

"Jesteśmy zachwyceni, że XC90 otrzymało tak prestiżową i szanowaną nagrodę - podkreśla Lex Kerssemakers, kierujący oddziałem Volvo Car Group w obu Amerykach. "A przecież jeszcze tyle przed nami. Do 2019 całkowicie odnowimy naszą gamę produktową, a wtedy XC90 będzie najstarszym samochodem w ofercie".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane