/  / Volvo XC90 poza kryteriami Euro NCAP

Volvo XC90 poza kryteriami Euro NCAP

null
© Volvo
null

Niektóre systemy bezpieczeństwa Volvo XC90 są tak zaawansowane, że nie ma obecnie odpowiednich procedur testów Euro NCAP, aby je zbadać.

Volvo XC90 otrzymało pięć gwiazdek, czyli najwyższą możliwą ocenę łączną w testach zderzeniowych Euro NCAP. Szwedzki SUV jest także pierwszym samochodem, któremu przyznano 100% punktów w kategorii systemów bezpieczeństwa wspomagających kierowcę (Safety Assist) oraz w kategorii "samoczynne hamowanie w sytuacjach awaryjnych w mieście i poza nim".

W Volvo XC90 zastosowano także nowy system zapobiegający potrąceniu pieszych. Jest on tak zaawansowany, że obecne procedury testów Euro NCAP nie pozwalają w pełni sprawdzić jego możliwości.

"Jesteśmy pierwszym producentem samochodów, który wykroczył poza obowiązujące kryteria badawcze Euro NCAP. City Safety to najbardziej zaawansowany seryjny pakiet systemów bezpieczeństwa na rynku. Volvo XC90 wykrywa inne pojazdy, pieszych, rowerzystów i jest w stanie zareagować w wielu sytuacjach drogowych. Działa równie dobrze w dzień, jak i w nocy - podkreśla Peter Mertens, wiceprezes i szef działu badawczo-rozwojowego Volvo Car Group.W ramach założeń ambitnego programu Volvo Vision 2020, już za 5 lat samochody Volvo mają osiągnąć taki poziom bezpieczeństwa, aby przestali w nich ginąć ludzie.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane