/  / Volvo XC90 Excellence – SUV deluxe

CENY | Volvo XC90 Excellence – SUV deluxe

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

To najbardziej szlachetna odmiana w całej gamie szwedzkiego SUV-a. Co za tym idzie, ceny Volvo XC90 Excellence są adekwatne do oferowanego na pokładzie komfortu i jakości wykończenia.

Volvo przyrównuje kabinę XC90 Excellence do klimatu prywatnego odrzutowca. Pewnie nie każdy zgodzi się z tym porównaniem, jednak akurat do poziomu luksusu oferowanego na pokładzie auta nie ma powodów do narzekań. Firma zaprojektowała bowiem duże, siedmioosobowe nadwozie, by w wersji specjalnej zamontować do niego cztery oddzielne siedzenia.

Poszczególne fotele – zarówno te z przodu, jak i z tyłu – mają bajery jak m.in. funkcja podgrzewania i masażu, pełna regulacja elektryczna w różnych kierunkach, jak również tapicerka Nappa z wykończeniem w kolorze Blond lub Charcoal, a do tego logo "Excellence" widoczne na zagłówkach.

Volvo XC90 Excellence dodatkowo wygłuszono i wzbogacono o liczne detale dostępne tylko dla omawianej wersji. Na pokładzie znajdziemy m.in. lodówkę z podświetleniem, rozkładany stolik, system audio Bowers & Wilkins, uchwyty na iPada, 4-strefową klimatyzację, zawieszenie pneumatyczne, jak również dwie kryształowe szklanki firmy Orrefors i podnóżek dla pasażerów siedzących z tyłu.Do napędu samochodu służy układ hybrydowy typu Plug-In T8 AWD, który łącznie zapewnia moc rzędu 407 koni mechanicznych. Z jednostką współpracuje ośmiobiegowa skrzynia automatyczna.

Volvo XC90 Excellence bez opcji dodatkowych wyceniono na – bagatela – 530 000 złotych. Dla porównania, "zwykła" wersja T8 AWD kosztuje od 351 600 złotych (Momentum).

ZOBACZ TEŻ:
Volvo XC90 rocznik 2017 – Ceny i wersje wyposażenia
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane