/  / Volvo XC90 Excellence – Kusi luksusem

Volvo XC90 Excellence – Kusi luksusem

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volvo XC90 Excellence. Tak nazywa się najbardziej luksusowa wersja flagowego SUV-a szwedzkiej marki. Co ciekawe – auto będzie dostępne również dla klientów w Polsce.

W "zwykłej" wersji skandynawski SUV oferuje do 7 miejsc, natomiast odmiana XC90 Excellence posiada tylko cztery siedzenia – co siłą rzeczy oznacza mnóstwo miejsca dla każdego z pasażerów. I jeszcze wyższy komfort.

W Volvo XC90 Excellence specjalnie skonstruowane fotele, które zastąpiły tylną kanapę, przypominają fotele zazwyczaj montowane z przodu pojazdu. Są wyposażone w wentylowane oraz podgrzewane siedziska, wraz z możliwością indywidualnego ustawienia według preferencji pasażera. Każda z osób jadących z tyłu ma także do dyspozycji wbudowany w fotel system masażu.

O rozrywkę pasażerów tylnego rzędu dbają dwa wysuwane ekrany dotykowe oraz 20-głośnikowy system audio firmy Bowers & Wilkins.


Tu się oddycha
Luksus jest widoczny także w takich detalach jak umieszczona między tylnymi siedzeniami lodówka z uchwytami na kieliszki oraz butelkę, składane stoliki, specjalny cupholder z funkcją podgrzewania i chłodzenia oraz ręcznie wykonane kryształowe kieliszki szwedzkiej firmy Orrefors.

W XC90 Excellence zamontowano nawet system CleanZone, który dzięki zintegrowanemu filtrowi jonowemu wyłapuje cząsteczki dymu, kurzu czy niepożądanych zapachów z zewnątrz.

Dostępny również w Polsce
Wersja Volvo XC90 Excellence ujrzy światło dzienne podczas wystawy Salon Auto Shanghai (20-29 kwietnia). Co ciekawe, to bardzo luksusowe auto będzie można też zamówić na rynku polskim – szczegóły oferty poznamy jesienią.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane