/  / Volvo XC90 docenione w Polsce

Volvo XC90 docenione w Polsce

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

"Premiera roku" oraz "duży SUV i crossover" – to właśnie w tych dwóch kategoriach konkursu Auto Lider zwyciężyło nowe Volvo XC90. W plebiscycie głosowało ponad 77 000 miłośników motoryzacji nad Wisłą.

Auto Lider to jeden z najważniejszych konkursów branżowych w Polsce, organizowany przez motoryzacyjne tytuły Wydawnictwa Bauer – tygodnik Motor oraz miesięcznik Auto Moto. W tegorocznej edycji czytelnicy i internauci wybierali swoich faworytów aż w trzynastu różnych kategoriach. W dwóch z nich zwyciężyło Volvo XC90. To szwedzkie auto wygrało także – tę najbardziej prestiżową – nagrodę, jaką jest motoryzacyjna premiera roku.

"XC90 to znacznie więcej niż kolejne auto w ofercie. Otwiera drogę kolejnym sześciu, siedmiu naszym modelom i jest częścią szerokiej transformacji naszej marki - powiedziała Izabela Roszkowska-Augustyniak, marketing manager Volvo Car Poland. "Jak wiele się zmieniło w porównaniu do dotychczasowych naszych aut widać już na pierwszy rzut oka. To luksus w niepowtarzalnym, szwedzkim wydaniu. Nie jesteśmy zaskoczeni tym, że XC90 podoba się czytelnikom Motoru i Auto Moto, ale i tak bardzo cieszy nas ich wybór i pragniemy podziękować za każdy oddany na nas głos".

Auto Lider 2014 – Zobacz kto wygrał

XC90 to pierwszy model Volvo zaprojektowany na nowej platformie podwoziowej SPA. Samochód ma także najbogatszy seryjny pakiet systemów bezpieczeństwa, jaki jest obecnie dostępny na rynku. Pod maską znajdą się do wyboru silniki Diesla o mocy od 190 do 225 KM oraz benzynowce o mocy 254 i 320 KM. Natomiast topowa odmiana hybrydowa będzie miała zespół napędowy o łącznej mocy 400 KM.

Poza podstawową odmianą D4 wszystkie pozostałe wersje XC90 będą wyposażone w napęd na cztery koła. We wnętrzu zastosowano tylko naturalne materiały wykończeniowe: drewno, metal, skórę, a w niektórych wersjach – także ręcznie polerowany kryształ.

Nowe Volvo XC90 trafi do polskich salonów pod koniec maja. Jego ceny zaczynają się od 230 000 złotych (patrz TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane