/  / Volvo XC60 znów bestsellerem

Volvo XC60 znów bestsellerem

IBRM SAMAR|
null
© Volvo Cars
null

Zaskoczenia w tym roku nie ma. XC60 po raz kolejny wylądowało na pierwszym miejscu podium w rankingu najpopularniejszych modeli Volvo na rynku polskim.


Według danych IBRM SAMAR, w okresie od stycznia do końca listopada zarejestrowano na polskim rynku 6 223 nowe samochody marki Volvo. Czyli o ponad 17% więcej niż w analogicznym czasie roku poprzedniego.

Do końca roku kalendarzowego pozostało jeszcze troszkę czasu, ale nie ma wątpliwości co do tego, który model Volvo zostanie liderem popularności w gamie tej marki AD 2015. To oczywiście XC60. Od stycznia szwedzki crossover uzyskał nad Wisłą wynik na poziomie 2 586 rejestracji. To o 2,1% więcej niż rok wcześniej.

Nowość z 220% wzrostu
Reszta modeli Volvo pod względem popularności znacznie ustępuje XC60. Drugi wynik zestawienia należy do Volvo V40. W tym akurat przypadku rejestracje liczone za okres od stycznia do końca listopada wynoszą łącznie "tylko" 1 177 sztuk (+32%).

Z kolei na ostatnim miejscu podium rozsiadło się Volvo XC90. Rezultat uzyskany przez tego luksusowego SUV-a wynosi na koniec listopada 626 rejestracji. Popularność XC90 przekłada się o wzrost rzędu 220% w porównaniu z okresem styczeń-listopad ubiegłego roku, kiedy to z rynku wycofywano wysłużonego już poprzednika.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane