/  / Volvo V90 – Kombi szlachetnie urodzone

Volvo V90 – Kombi szlachetnie urodzone

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

W czasach wszechogarniającej mody na różnej maści crossovery i SUV-y szwedzka marka wierzy, że na rynku znajdzie się miejsce i dla kombi. Eleganckiego i praktycznego. Takiego jak Volvo V90.

Szwedzkie Volvo ma długie, bo już 60-letnie doświadczenie w budowaniu samochodów typu kombi. W macierzystym kraju tego producenta to właśnie kombi od lat dominują w rankingach sprzedaży. Prym w ostatnim czasie wiedzie niepodzielnie Volvo V70. Jego następcą rynkowym zostanie nowiutkie V90, które właśnie ujrzało światło dzienne.

"W segmencie kombi jesteśmy punktem odniesienia - podkreśla Hakan Samuelsson, prezes Volvo Cars. "W umysłach bardzo wielu ludzi skojarzenie kształtu nadwozia kombi z marką Volvo rodzi się naturalnie. Pomimo, że dziś Volvo większa część naszej oferty to auta o innych nadwoziach, w dalszym ciągu budujemy niezwykle dopracowane auta rodzinne, które czerpią z dziedzictwa poprzedzających je modeli".

Silniki z własnej stajni
W modelu V90 postawiono na dwulitrowe silniki Drive-E konstrukcji Volvo Cars. Najpierw w ofercie pojawią się dwie wersje wysokoprężne: D4 o mocy 190 KM oraz D5 AWD o mocy 233 KM. Później dołączy do nich jeszcze jedna, bazowa odmiana z dieslem o niższej mocy.W wersji D5 zastosowano unikalne rozwiązanie Power Pulse, które znacząco poprawia przyspieszenie i elastyczność samochodu. Silnik elektryczny samochodu spręża powietrze i gromadzi je w specjalnym zbiorniku. Gdy kierowca naciśnie mocniej gaz, wówczas sprężone powietrze trafia przez filtr powietrza do turbosprężarki eliminując efekt turbodziury.

Najmocniejsza odmiana benzynowa T6 AWD 320 KM osiąga 100 km/h ze startu zatrzymanego w zaledwie 6,1 s. Odmiana hybrydowa T8 AWD Twin Engine będzie dysponowała dodatkowo silnikiem elektrycznym o mocy ponad 62 kW.

Ofensywa produktowa
V90 to trzeci już model Volvo nowej generacji. Obok XC90 II oraz limuzyny S90. Na ten ostatni model można już zresztą składać w Polsce zamówienia.

Ceny Volvo S90 zaczynać się będą od poziomu 171 600 złotych (PATRZ TUTAJ).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane