/  / Volvo V90 Cross Country – Następca XC70

Volvo V90 Cross Country – Następca XC70

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Tak wygląda uterenowiona wersja topowego kombi w ofercie Volvo. Polskie ceny modelu V90 Cross Country zostaną podane za kilka dni.

V90 Cross Country to czwarty model z serii "90" – serii zapoczątkowanej przez nowe Volvo XC90, a następnie rozwijanej w ramach projektu S90 oraz V90. Wszystkie wymienione modele dzielą platformę podwoziową SPA. Wspólne są także silniki z rodziny Drive-E, z tym że w V90 Cross Country będą dostępne wyłącznie z napędem na obie osie.

"Nasze samochody są znane ze swojej trwałości i poziomu bezpieczeństwa. Z napędem na cztery koła, znacznie podniesionym prześwitem nadwozia i odpowiednio przygotowanym zawieszeniem udało nam się stworzyć auto równie piękne i pojemne jak V90, ale z duszą i zacięciem podróżnika - cieszy się Peter Mertens, szef prac badawczo-rozwojowych Volvo Cars.

To właśnie w jego dziale samochód poddawano morderczym testom. Obejmowały one trasy w północnej Szwecji podczas mrozów sięgających -40 stopni Celsjusza, a także próby podczas największych upałów na pustyni w Arizonie.Stworzony do przygody
Do napędu Volvo V90 Cross Country posłużą do wyboru cztery silniki z rodziny Drive-E. Mamy tu dwa diesle: D4 AWD 190 KM albo D5 AWD 235 KM, gdzie zastosowano technologię Power Pulse. Jednostki benzynowe osiągają natomiast moc 254 KM (T5 AWD) lub 320 KM (T6 AWD).

Samochód legitymuje się prześwitem wynoszącym 21 cm – to więcej niż w niejednym aucie typu SUV. Kąt natarcia to 18,9 stopnia, a zejścia: 17,7 stopnia. Dodatkowo przygotowano funkcję Hill Descent Control, ułatwiającą pokonywanie stromych zjazdów.

Volvo V90 Cross Country oferowany będzie z kołami o rozmiarze od 18 do 21 cali. Zastosowane ogumienie ma inny profil niż w "zwykłym" V90, aby pojazd lepiej nadawał się do pokonywania nawierzchni o gorszej jakości.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane