/  / Volvo V60 Plug-in docenione za bezpieczeństwo pasażerów

Volvo V60 Plug-in docenione za bezpieczeństwo pasażerów

Volvo|
null
© Volvo
null

Nowe Volvo V60 Plug-in zostało określone przez Euro NCAP najbezpieczniejszym na świecie autem wyposażonym w napęd hybrydowy. W teście europejskiej organizacji samochód otrzymał najwyższy wynik pięciu gwiazdek.

"Wszystkie nasze produkty spełniają te same wysokie standardy. Wyniki testu Euro NCAP dowodzą, że najnowsza hybryda V60 Plug-in może pochwalić się tym samym znakomitym poziomem bezpieczeństwa co standardowe auto Volvo - podkreśla Jan Ivarsson, starszy menedżer ds. bezpieczeństwa, strategii i wymogów w Volvo Car Corporation.

Europejski instytut bezpieczeństwa Euro NCAP przedstawia ogólną ocenę dla każdego testowanego modelu auta. Testy prowadzone są w czterech podkategoriach, które następnie szereguje się w celu uzyskania oceny ogólnej.

Strukturę Volvo V60 Plug-in zmodyfikowano i wzmocniono tak, aby umożliwiała kontrolowane odkształcenie. Zestaw akumulatorów umieszczono pod podłogą bagażnika. Pozwoliło to znacznie zwiększyć poziom bezpieczeństwa hybrydowego modelu, co przełożyło się na tak dobry wynik w testach Euro NCAP.

Wyniki testów zderzeniowych Euro NCAP

Nowe Volvo V60 Plug-in to pierwszy hybrydowy model łączący silnik wysokoprężny z ładowalnym napędem elektrycznym. Dzięki temu połączeniu kierowca ma do wyboru trzy tryby jazdy: Pure (czysty), Hybrid (hybrydowy) i Power (moc). Zużycie paliwa w trybie hybrydowym (cykl jazdy NEDC) wynosi według danych producenta zaledwie 1,8 l/100 km (poziom emisji CO2: 48 g/km).

Ponadto, kierowca ma do wyboru możliwość pokonania odległości do 50 km na samym zasilaniu elektrycznym przy zerowym poziomie emisji spalin.

Produkcja tysiąca egzemplarzy nowej hybrydy V60 Plug-in rozpoczęła się w bieżącym roku. Samochody w limitowanej wersji Pure Limited zostały wyprzedane zanim trafiły do salonów.

Jak zapowiada producent, po tej pierwszej krótkiej serii aut produkcja hybrydy w przyszłym roku wzrośnie do 4-6 tys. aut na rok modelowy 2014.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane