/  / Volvo V40 Cross Country na cztery łapy

Volvo V40 Cross Country na cztery łapy

null
© Volvo Cars
null

Do salonów sprzedaży jedzie Volvo V40 Cross Country z silnikiem Drive-E oraz napędem AWD. Jak zapowiada generalny importer, pierwsze egzemplarze trafią do Polski już w styczniu.

Dwulitrowe silniki z rodziny Drive-E są dostępne w samochodach Volvo już od niemal roku. Aż dotąd można było je znaleźć tylko w autach przednionapędowych. Właśnie teraz debiutuje pierwszy model, w którym silnik nowej generacji przekazuje napęd na cztery koła. To połączenie będzie dostępne w V40 Cross Country T5 AWD, wyposażonym seryjnie w 8-stopniowy automat.

Dwulitrowa jednostka z rodziny Drive-E zastąpi silnik pięciocylindrowy o pojemności 2,5 litra. Nowy motor będzie osiągał moc 245 KM, a maksymalna wartość momentu obrotowego wyniesie 350 Nm. Sześciobiegowa, automatyczna skrzynia biegów ustąpi miejsca nowszej konstrukcji o ośmiu przełożeniach.

Ciekawostką będzie możliwość zamówienia łopatek przy kierownicy, służących do zmiany biegów.

Zmiany nie tylko pod maską
Nowością w ofercie będą 19-calowe felgi ze stopów lekkich Damara (czarne z szarymi akcentami). Aż dotąd 19-calowe felgi były wyposażeniem akcesoryjnym dostępnym wyłącznie jako kompletne koła wraz z oponami. Teraz będą opcją fabryczną. Pozostawiono przy tym odpowiedni profil kół tak, by nie ucierpiał na tym komfort pasażerów.

Do palety lakierów metalizowanych wprowadzono nowy kolor Power Blue (jasny błękit), który był oferowany tylko w modelach serii 60. Całości zmian dopełnia aktualizacja rozwiązań systemu Sensus Connect, multimediów i nawigacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane