/  / Volvo Trucks przedstawia swoją ofertę Euro 6

Volvo Trucks przedstawia swoją ofertę Euro 6

Volvo Trucks|
null
© Volvo Trucks
null

Volvo Trucks wprowadziło na rynek nowe samochody ciężarowe wyposażone w silniki spełniające normę emisji spalin Euro 6: od najmniejszego 5-litrowego po najmocniejszy wariant 13-litrowy. Wiosną na rynek trafią także samochody Volvo z 16-litrowym silnikiem Euro 6 oraz układem napędowym I-Torque dla jednostki o pojemności 13 litrów.

"Ekonomika paliwowa ma ogromne znaczenie dla naszych klientów, a my oferujemy im połączenie technologii i usług, dorównanie któremu przez konkurentów będzie niezwykle trudne - mówi Astrid Drewsen, menedżer produktu ds. układów napędowych w Volvo Trucks.

W jednostkach napędowych D11 i D13 oraz oczekującym na swoją premierę silniku D16 Volvo Trucks pozostawiło opracowaną przez siebie wypróbowaną i niezawodną technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR (Selective Catalytic Reduction). Technologia ta dowiodła swojej wysokiej skuteczności oczyszczania spalin i idealnie pasuje do wymagań Euro 6.

Dodatkowo, Volvo Trucks udoskonaliło warstwę katalityczną w katalizatorze SCR i układ dozowania AdBlue.

Spełnienie normy Euro 6 wymaga utrzymywania temperatury spalin na niemal stałym poziomie. Dlatego w swoich silnikach D11 i D13 Euro 6 Volvo Trucks połączyło układ SCR z niechłodzonym układem recyrkulacji spalin EGR (Exhaust Gas Recirculation) oraz filtrem cząstek stałych (DPF).

W jednostkach napędowych D5 i D8 zastosowano połączenie chłodzonego układu EGR, filtra DPF i układu SCR.

"Bazując na własnych doświadczeniach w odniesieniu do norm emisji spalin w różnych częściach świata, wybraliśmy technologię silnikową, która jest opłacalna, mniej skomplikowana i sprzyja oszczędzaniu paliwa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej oferty Euro 6, tym bardziej, że troska o środowisko naturalne jest jedną z naszych kluczowych wartości - podkreśla Astrid Drewsen.

Oferta Euro 6 Volvo Trucks
- We wrześniu 2012 Volvo Trucks rozpoczęło sprzedaż pierwszego swojego silnika zgodnego z normą Euro 6: jednostki D13 o mocy 460 KM.
- W czerwcu 2013 na rynek trafią nowe silniki D5, D8, D11 i D13.
- Od wiosny 2014 będą również dostępne samochody ciężarowe Volvo z 16-litrowym silnikiem Euro 6 oraz układem napędowym I-Torque dla jednostki o pojemności 13 litrów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane