/  / Volvo S90 i V90 – Podwójna premiera w Polsce

Volvo S90 i V90 – Podwójna premiera w Polsce

Newseria|
null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnullnull

Volvo zaprezentowało w Polsce swoje dwa najnowsze modele. To pierwszy pokaz nad Wisłą licząc od premiery, jaka odbyła się na moto-targach w Genewie.

Limuzyna Volvo S90 i jej wersja kombi V90 zaledwie kilkanaście dni temu pojawiły się premierowo podczas wystawy samochodowej w Genewie. W miniony piątek auta można było natomiast podziwiać podczas wieczornej gali w warszawskim Expo XXI.

W polskich salonach sprzedaży model S90 dostępny będzie na początku wakacji, zaś Volvo V90 – około miesiąc później.

Jak zapowiada Mariusz Nycz, dyrektor sprzedaży i marketingu Volvo Car Poland, generalny importer spodziewa się sprzedaży na poziomie 1 500 sztuk rocznie. Volvo S90 kosztować będzie od 170 000 zł, kombi V90 – o 10 000 zł więcej. Najdroższa ma być odmiana hybrydowa, której cena zaczyna się od niemal 350 000 zł.

Szybka decyzja
"Pierwsza klientka zdecydowała się na zakup tego samochodu zanim trafił on do salonów i zanim pokazały się pełne zdjęcia. Przyszła i wpłaciła zaliczkę, wybierając kolor biały, wersję silnikową. Bardzo nas to cieszy, gratulujemy jej tej odwagi - mówi Stanisław Dojs, rzecznik prasowy Volvo Car Poland.Volvo S90/V90 są nie tylko wyposażone w zaawansowane systemy ostrzegające kierowcę przed kolizją, lecz także ich stylistyka sprawia, że wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Limuzyna ma 496 cm długości, 189 cm szerokości i 144 cm wysokości. Jej bagażnik zapewnia 500 litrów pojemności.

Obie wersje zaprojektowano w wersji automatycznej z 8-biegowymi przekładniami. Wyjątkiem będzie 6-biegowa skrzynia ręczna, dostępna z dwoma silnikami Diesla i mocy 150 lub 190 koni. Hybryda będzie miała natomiast łączną moc 407 KM. Na silniku elektrycznym da się przejechać odcinek do 45 km. Układ hybrydowy poza walorami ekologicznymi zapewnia iście sportowe osiągi – sprint do setki kierowca ma zapewniony w zaledwie 5,2 sekundy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane