/  / Volvo S60 Polestar – Mocy przybywaj!

Volvo S60 Polestar – Mocy przybywaj!

null
© Volvo Cars
null

Producent ze Skandynawii zapowiada mocniejsze Volvo S60 i V60 Polestar. Samochody otrzymały czterocylindrową jednostkę o mocy 367 koni mechanicznych.

W ubiegłym roku do Polski trafiła krótka seria modelu S60 Polestar o mocy 350 KM. Wszystkie egzemplarze sprzedały się na pniu. Volvo idzie więc za ciosem i prezentuje nową, wzmocnioną wersję modeli Polestar dla S60 oraz V60. Zastosowano w nich dwulitrowy silnik z gamy Drive-E, który osiąga moc 367 koni mechanicznych oraz do 470 Nm momentu obrotowego.

Do zmiany biegów służy kierowcy ośmiostopniowa skrzynia automatyczna.

Benzyniak powstał na bazie nowego silnika T6, który można znaleźć choćby w Volvo XC90. Motor "uzbrojono" w większą turbosprężarkę i wydajniejszy kompresor, mocniejsze korbowody, inne wałki rozrządu, większy dolot powietrza i wydajniejszą pompę paliwową. Napęd na cztery koła realizowany jest przez układ dostarczony przez firmę Borg Warner.Volvo S60 Polestar rozpędza się do setki w 4,7 sekundy (wcześniej 4,9 s). Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 250 km/h. Według zapowiedzi generalnego importera, limitowana seria Volvo S60 i V60 Polestar trafi do Polski w drugiej połowie roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane