/  / Volvo S60 Polestar jedzie do Polski

CENY | Volvo S60 Polestar jedzie do Polski

null
© Volvo
null

Volvo S60 Polestar trafi na nasz rynek jeszcze w tym roku. To sportowe auto ze Szwecji – oferujące silnik 3.0 o mocy 350 koni – można kupić za 313 910 PLN.


Volvo S60 Polestar to krótka seria sportowych aut, która była początkowo dostępna wyłącznie na wybranych rynkach. Auto powstało we współpracy ze szwedzką firmą Polestar – od lat przygotowującą modele Volvo do sportów motorowych. Pod maskę trafił trzylitrowy silnik o mocy 350 KM, bazujący na jednostce T6. Różni się od niej większą turbosprężarką typu twinscroll, wydajniejszym intercoolerem i zmodyfikowaną skrzynią biegów.

Volvo S60 Polestar przyspiesza do setki w ciągu 4,9 sekundy. Jest zatem o sekundę szybszy niż odmiana S60 T6 AWD. Napęd na cztery koła przenoszony jest za pomocą układu BorgWarner piątej generacji.

Charakterystyczny lakier
W ofercie przygotowano specjalne felgi o rozmiarze 20x8" oraz układ hamulcowy wyposażony w 6-tłoczkowe zaciski Brembo oraz pływające tarcze o średnicy 371 mm na przedniej osi. Zawieszenie to Ohlins ze sprężynami o 80% sztywniejszymi w stosunku do wersji R-Design.

Specjalnie dla odmiany Volvo S60 Polestar zaprojektowano układ wydechowy. Jego przekrój wynosi 2,5", a odcinek końcowy jest jeszcze o cal szerszy.

S60 Polestar dostępny jest wyłącznie z jasnoniebieskim lakierem nadwozia Rebel Blue. Model Volvo jest już oferowany na rynku polskim, jednak w roku przyszłym planuje się wprowadzenie do sprzedaży następcy – wyposażonego w czterocylindrowy silnik 2.0 z rodziny Drive-E o identycznej mocy.

Cena w Polsce
S60 Polestar wyceniony został na 313 910 zł. Na liście wyposażenia figurują takie elementy jak m.in. skórzana tapicerka, reflektory ksenonowe, automatyczna skrzynia biegów z możliwością sekwencyjnej zmiany biegów łopatkami przy kierownicy, 20-calowe felgi ze stopów lekkich, jak również – co typowe dla szwedzkiej marki – obszerny pakiet pokładowych systemów bezpieczeństwa.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane