/  / Volvo S60 Cross Country – Amator przygód ze Szwecji

Volvo S60 Cross Country – Amator przygód ze Szwecji

null
© Volvo
nullnullnullnullnullnullnullnull

Na rynku motoryzacyjnym jest coraz więcej kombi w wersji uterenowionej. Ale sedan udający "terenówkę"? Tego jeszcze nie grali!

Volvo wzbogaci swoją ofertę o kolejny model typu crossover – czyli S60 Cross Country. "Ten samochód swoją premierą otwiera nowy segment na rynku motoryzacyjnym. Wypełni on niezagospodarowaną dotychczas niszę i zaspokoi zapotrzebowanie na bardziej wszechstronne sedany. Jest to auto dla osób poszukujących samochodu do codziennej jazdy, który sprawdzi się również w nietypowych warunkach - zapowiada Alain Visser, wiceprezes Volvo Cars.

W wersji Cross Country prześwit S60 został zwiększony o 65 mm, model ten będzie oferowany z 18- lub 19-calowymi felgami. Dzięki wzmocnionym elementom podwozia oraz przydatnym poza szosą osłonom S60 Cross Country stanie się znacznie bardziej wszechstronny w porównaniu do klasycznych sedanów.

Gama silnikowa
Volvo S60 Cross Country oraz V60 Cross Country zadebiutują najpierw na rynku amerykańskim, a nieco później trafią też do Europy. Zwolennicy napędu na cztery koła będą mogli wybrać wersję benzynową T5 AWD 254 KM lub D5 AWD 215 KM. Są to sprawdzone, pięciocylindrowe jednostki napędowe o pojemności 2,5 i 2,4 l. W ofercie pojawi się przednionapędowy 190-konny diesel D4 Drive-E o pojemności 2 litrów.

S60 Cross Country ujrzy światło dzienne już podczas styczniowej wystawy NAIAS 2015 w Detroit. Natomiast w polskich salonach sprzedaży nowość Volvo zadebiutuje w połowie bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane