/  / Volvo najlepsze w klasie wyższej

Volvo najlepsze w klasie wyższej

null
© Volvo
null

Taki wynik i to w dwóch różnych krajach europejskich! Volvo V70/XC70 zajęło w swoim segmencie pierwsze miejsce pod względem średniego zadowolenia użytkowników, nie dając się wyprzedzić silnym konkurentom niemieckim.

Na rynku niemieckim według opracowania firmy analitycznej JD Power oraz miesięcznika Auto Test, modele Volvo V70/XC70 uzyskały w swojej klasie najwyższy wskaźnik średniego zadowolenia użytkowników, który wynosi 83,3%. Jest to rezultat tym bardziej godny podkreślenia, że szwedzki producent pokonał modele marek niemieckich (Mercedes Klasy E oraz Audi A6), które rywalizowały o palmę pierwszeństwa na swoim własnym "podwórku".

Dodajmy, że w rankingu marek Volvo podobnie jak rok wcześniej zajęło wysokie, drugie miejsce ex aequo z Toyotą  (81,8%), ustępując pola tylko Porsche, które uzyskało wynik zadowolenia kierowców na poziomie 83,5%.

Pierwsze miejsce w klasie wyższej modele Volvo V70/XC70 uzyskały też w badaniu zadowolenia kierowców w Wielkiej Brytanii, jakie firma JD Power oraz What Car przeprowadziły tą samą metodologią wśród zmotoryzowanych nad Tamizą. Tym razem Volvo V70/XC70 z wynikiem 81,2% wyprzedziły w swoim segmencie takich konkurentów jak kolejno Jaguar XF oraz Mercedes Klasy E.

W tegorocznej edycji ankiety według JD Power wzięło udział prawie 18 300 zmotoryzowanych w Niemczech oraz ponad 15 500 w Wielkiej Brytanii, którzy drogą internetową odpowiadali na pytania pogrupowane w czterech kategoriach takich jak jakość/niezawodność, stylistyka/osiągi/systemy pokładowe, zadowolenie z jakości obsługi serwisowej oraz koszty eksploatacyjne.


Autor: Rafał Żaglewski
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane