/  / Volkswagen Tiguan kontra Mazda CX-5

Volkswagen Tiguan kontra Mazda CX-5

null
© Materiały prasowe
nullnullnullnullnull

Klienci zainteresowani autem z segmentu kompaktowych SUV nie mają łatwego wyboru. Konkurencja na rynku jest bardzo zacięta, a poszczególni producenci kuszą kolejnymi nowościami. W roku ubiegłym na rynku pojawiła się nowa Honda CR-V, a niedawno doczekaliśmy się Forda Kugi po zmianach generacyjnych.

W najnowszym wydaniu tygodnika Auto Świat opisano ciekawy test porównawczy, w którym naprzeciwko siebie stanęło równocześnie pięć kompaktowych SUV dysponujących silnikiem Diesla oraz napędem 4x4. Są to w kolejności alfabetycznej:
- Ford Kuga 2.0 TDCi 140 KM
- Honda CR-V 2.2 i-DTEC 150 KM
- Kia Sportage 2.0 CRDi 136 KM
- Mazda CX-5 2.2 Skyactiv-D 150 KM
- Volkswagen Tiguan 2.0 TDI 140 KM

Jak się okazało, rywalizacja między poszczególnymi modelami okazała się wyjątkowo zacięta, a różnica między najwyższej i najniżej sklasyfikowanym SUV-em wyniosła zaledwie 4 punkty.

Po podliczeniu punktów ze wszystkich trzech części testu okazało się, że na najwyższym miejscu podium znalazły się dwa samochody z identyczną liczbą punktów. To Volkswagen Tiguan oraz Mazda CX-5.

Mazda zbiera brawa m.in. za wyróżniający się kulturalną pracą i dynamiką silnik wysokoprężny, przyjemne prowadzenie na drodze oraz przestronność kabiny pasażerskiej (zwłaszcza na tylnej kanapie) i jakość wykończenia.

Również 453 punkty i pierwsze miejsce w teście ex-aequo z Mazdą CX-5 zajął Volkswagen Tiguan, który został wyróżniony w całym zestawieniu jako najbardziej przestronny model z przodu, a także za prowadzenie i komfort jazdy, w czym zasługa m.in. systemu zawieszenia DCC.

Produkowana na Słowacji Kia Sportage zajęła ostatecznie drugie miejsce w teście, jednak wyraźnie zdystansowała pozostałych konkurentów w kategorii "koszty".

Cały tekst porównania łącznie z opisem każdego z prezentowanych modeli znaleźć można w aktualnym wydaniu tygodnika Auto Świat (2013.05.06).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane