/  / Volkswagen T6 jako kamper

CENY | Volkswagen T6 jako kamper

null
© Volkswagen
null

Nowy Volkswagen California już w sprzedaży. To auto kempingowe należące do gamy Volkswagena T6 można wybrać w jednej z trzech wersji wyposażenia – w tym jako California Coast.

Nowy model Volkswagen California jest oferowany w wersjach Beach, Coast i Ocean. Podstawowa odmiana w wyposażeniu standardowym posiada m.in. ręcznie podnoszony dach oraz – do wyboru – dwuosobową kanapę z miejscami do leżenia i schowkiem lub trzymiejscową składaną kanapę. Na pokładzie znajdują się ponadto rolety oraz obrotowe fotele. Podczas podróży przydają się też przenośny stolik kempingowy, chowany w rozsuwanych drzwiach, oraz składane krzesełka umieszczone w pokrywie bagażnika.

Nowością w ofercie jest wersja California Coast. Z ręcznie podnoszonym dachem i aluminiowymi szafkami ozdobionymi jasną drewnianą wykładziną model ten jest bardziej pojazdem rekreacyjnym niż typowym autem osobowym. Na pokładzie Californii Coast pasażerowie mają do dyspozycji kuchnię ze zlewozmywakiem wykonanym ze stali szlachetnej, 42-litrową chłodziarkę oraz dwupalnikową kuchenkę gazową z zapłonem piezoelektrycznym, a także mnóstwo schowków.

Wersja California Ocean ma bardzo bogate wyposażenie seryjne – m.in. ogrzewanie postojowe, climatronic, drzwi z funkcją automatycznego domykania. Dach unosi się elektrohydraulicznie, a żeby go podnieść lub opuścić wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Diody z funkcją przyciemniania, umieszczone w otwieranym dachu oraz w pokrywie bagażnika, podkreślają nastrój wnętrza.

Wyróżnikiem modelu Volkswagen California jest składane podwójne łóżko na "pierwszym piętrze". Także najnowszy model ma miejsce do spania o wymiarach 1,2 x 2 metry, znajdujące się pod uniesionym dachem oraz rozkładaną kanapę (z tyłu kabiny), którą w razie potrzeby można zamienić w wygodne, płaskie miejsce do leżenia. Do tego także (zależnie od wyposażenia) aneks kuchenny z chłodziarką, kuchenką gazową, zlewozmywakiem i szafkami, umieszczonymi po lewej stronie kabiny.

Ceny 4-osobowej Californii w wersji Beach z silnikiem 2.0 TDI o mocy 84 KM zaczynają się od 122 650 zł netto, a kończą na 224 000 zł netto za wersję Ocean napędzaną 204-konnym silnikiem 2.0 BiTDI, z napędem na cztery koła 4Motion oraz z 7-biegową przekładnią DSG.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane