/  / Volkswagen Sharan po zmianach

Volkswagen Sharan po zmianach

null
© Volkswagen
nullnullnullnullnullnullnullnullnull

Najpierw światowa premiera w Genewie, a teraz czas na debiut przed polską publicznością. Z okazji Motor Show Poznań 2015 pojawi się Volkswagen Sharan po liftingu.

Wszystkie jednostki napędowe Sharana – spełniają normę emisji Euro 6 – wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa i turbosprężarkę. Jak zapewnia producent, są oszczędniejsze nawet o 15% w porównaniu z silnikami poprzednika.

Dwa nowe TSI uzyskują moc 150 KM oraz 220 KM. Natomiast w palecie jednostek TDI mamy następujące warianty mocy do wyboru: 115 KM, 150 KM oraz 184 KM. Za wyjątkiem najsłabszego diesla wszystkie silniki mogą współpracować z 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową.

W autach wyposażonych w najmocniejszy silnik w gamie – osiągający moc 220 koni – skrzynia DSG należy do wyposażenia seryjnego.

Sharan napędzany jednostką TDI o mocy 150 KM może być wyposażony w stały napęd na cztery koła 4Motion.

Bezpiecznie i w łączności ze światem
W ramach wyposażenia dodatkowego oferowany jest system Front Assist, monitorujący otoczenie wokół samochodu i ostrzegający kierowcę, gdy auto za bardzo zbliży się do pojazdu jadącego z przodu; w razie potrzeby system przyhamuje Sharana.

Funkcja awaryjnego hamowania w mieście (City Emergency Braking) – będąca częścią systemu Front Assist – powoduje z kolei automatycznie pełne hamowanie samochodu, jeśli ten porusza się z prędkością do 30 km/h i grozi mu kolizja z innym pojazdem.

Po raz pierwszy w dużym vanie Volkswagena jest oferowany aktywny tempomat z systemem automatycznej regulacji odstępu od poprzedzającego pojazdu (ACC).

W zakresie systemów multimedialnych w nowym Sharanie dostępne będą aplikacje MirrorLink, CarPlay (Apple) oraz Android Auto (Google).

Wystawa Motor Show 2015 w Poznaniu otwarta będzie dla szerokiej publiczności w dniach 10-12 kwietnia, a poprzedzi ją dzień prasowy – 9 kwietnia.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane